Plzeň známá neznámá: Krkavec
Rozhledna Krkavec, zdroj foto: Jik jik, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17657485
Rozhledna Krkavec, zdroj foto: Jik jik, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17657485

Plzeň známá neznámá: Krkavec

9 února, 2024 0 Od Pavel Žižka

Radyně není jednou pětistovkou v okolí krajské metropole. Druhým nejvyšším vrcholem v okolí je Krkavec. I na jeho vrcholu stojí stavba, z jejíhož ochozu se můžete celým Plzeňskem pokochat. Tentokrát však jde o klasickou rozhlednu. A právě tomuto místu se ve svém posledním videu z cyklu Plzeň známá neznámá věnovali členové spolku Ze Stínu.

Kamenná rozhledna na vrcholu Krkavce je osmnáct metrů vysoká a otevřená je již od roku 1901. Přímo na webu rozhledny se pak dozvíte, že otevřená je 365 dní v roce, a to vždy, když je otevřené občerstvení pod rozhlednou. Za výhledem je pak nutné vystoupat 98 schodů.

Odměnou za náročný výstup pak bude nádherný výhled ze dvou ochozů. Pokochat se můžete pohledem na celou Plzeňskou kotlinu i na Šumavu na horizontu. Krásně je vidět i podstatná část Českého lesa, bavorské pohoří Hoher Bogen, malá část Tepelské vrchoviny, Brdy, Švihovská vrchovina a západní část Křivoklátské vrchoviny (konkrétně Radečská vrchovina). A samozřejmě také samotné město Plzeň. Chcete o rozhledně vědět víc? Tak si pusťte video.

zdroje: Wikipedia, Spolek Ze Stínu, Rozhledna Krkavec