Ztracené rokycanské miliony jsou zpět
Pět tisíc korun českých, zdroj foto: Pixabay
Pět tisíc korun českých, zdroj foto: Pixabay

Ztracené rokycanské miliony jsou zpět

28 března, 2024 0 Od Pavel Žižka

Jednou z obětí Putinovy agrese na Ukrajině je i město Rokycany. Jak je to možné? Po uvalení sankcí padla banka Sberbank a některým jejím klientům zbyly jen oči pro pláč. Jedním z nich bylo právě i třetí největší město Plzeňského kraje. Tento příběh má však šťastný konec.

Město Rokycany mělo u společnosti Sberbank celkem dva spořící účty. V součtu na nich byla uložena částka ve výši 59 milionů korun. Ta přibližně odpovídá rozpočtu dvoutisícové obce, a její ztráta tak musela bolet i město Rokycany. Úřední šiml však nakonec zařehtal a peníze se přikutálely zpět.

V úterý 26. března byly veškeré finance patřící městu Rokycany ze společnosti Sberbank připsány na účet města.

„Jedná se o částku 61 251 996,64 korun, což je 95 % z uplatněné částky. Polovina financí pocházela z Fondu životního prostředí, zbytek byl z běžných prostředků. Z vrácených peněz do fondu se bude letos financovat například II. etapa revitalizace Husových sadů a Kalvárie. Celková pohledávka města Rokycany za Sberbank CZ, a.s. v likvidaci tedy činila částku 64 475 785,94 Kč, z čehož vklad byl 59 milionů korun,“ říká přímo oficiální zpráva města Rokycany.

zdroj: město Rokycany