Zvířata bez výběhů a bez klecí? Kovová a dřevěná ve Ždírecké ZOO
Ždírecká ZOO, foto: Pavel Žižka
Ždírecká ZOO, foto: Pavel Žižka

Zvířata bez výběhů a bez klecí? Kovová a dřevěná ve Ždírecké ZOO

14 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Zoologickou zahradu nemusíte v Plzeňském kraji navštívit jen v Plzni, ale třeba i ve Ždírci i Blovic. U malého rybníčku na kraji lesa nad obcí tu najdete spoustu dřevěných či kovových soch zvířat v životní či nadživotní velikosti. Jelen, bobr, veverka, sova, všelijací zástupci hmyzu,… 
Ve volně přístupném areálu na kraji lesa nad obcí Ždírec od roku 2017 můžete vidět přes 80 plastik různých zvířat z kovu či dřeva. U vstupu vás přivítá totem s hnízdem ptáků a jelenem. Dále se těšte třeba na velikého jelena, vydru s rybou nebo panáčkujícího zajíce. Z kovových zvířátek nás zaujali pavouci na síti nebo chrobák s kuličkou trusu.

Každá socha má u sebe cedulku s názvem, autorem a datem vytvoření. Nechybí ani QR kód, po jehož načtení se dozvíte další informace. Spousta plastik byla vytvořena studenty nebo absolventy SŠ Oselce.

Pro děti i dospělé tu kromě soch najdete i různé herní a naučné prvky. Nechybí kuželky, houpačka, dendrofon, doskočiště nebo házení kroužků. Nezapomeňte se dívat i na kmeny a do korun stromů, i tam je “živo”. Turistům je dále k dispozici altán, stojan na kola nebo odpadkové koše. Pejsci do zoo smí jen na vodítku, nebo je pro ně přichystáno místo k uvázání.

ZOO je otevřena každý den od 9 do 18 hodin a vstupné se tu neplatí. Děti tady budou nadšené!  Horší je to pouze s parkováním. Přímo u ZOO zaparkovat nelze a parkoviště najdete nejblíže u hospůdky u vlakové stanice. Ta čtvrthodinová procházka od auta ale rozhodně nemůže být překážkou toto unikátní místo navštívit.

Pokud byste nějaké zvířátko chtěli adoptovat nebo chcete aktuální informace, je vám k dispozici web zoo.

zdroj: Ždírecká ZOO, Příroda Česka