Kudyznudy vybralo 50 nejlepších lomů na koupání. Pět najdete v našem kraji
Zatopený lom, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Zatopený lom, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Kudyznudy vybralo 50 nejlepších lomů na koupání. Pět najdete v našem kraji

18 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Kde jinde trávit vlny veder, které nás v první polovině července sužují, když ne u vody nebo přímo v ní? Nejlepší kvalitu vody přitom mívají zatopené lomy. Redaktoři Kudyznudy vybrali 50 nejlepších lomů na koupání po celé republice. Hned pět jich najdete v Plzeňském kraji. Které to jsou?

Čedičový lom Hradišťský vrch

Nedaleko Konstantinových lázní na Hradišťském vrchu se nachází lom Hradišťský vrch, jehož tvar připomíná obří otisk tlapy psa. Skvělá voda s pláží, fantasy jeskyně a hned u jezera dokonce i penzion.

Lom Starý Klíčov

Kousek od Domažlic se můžete vykoupat v lomu Starý Klíčov u Mrákova. Kromě fantastické vody se můžete těšit i na travnaté a písčité pláže, občerstvení, a dokonce i na podvodní pozorovací kabinu.

Ejpovický lom – vodní nádrž Ejpovice

Kdysi zdroj málo kvalitní železné rudy, dnes kvalitního koupání. A to navíc v teplé vodě. I když Klabava, která lomem protéká, pramení vysoko v Brdech, má už za sebou zastávku v nedaleké klabavské nádrži, kde řádně prohřeje. K dispozici se občerstvení v kempu, wakeboarding, a nedaleko dokonce i golfové hřiště.

Košutecké jezírko v Plzni

Zatopený lom přímo v Plzni? Jasně, Košutecké jezírko, na dohled od paneláků, přímo v zástavbě. Skvělá voda, dostupné autobusem i tramvají. Jen kdyby bylo 10x tak velké, stále by nebylo velké dost.

Lom Hradec u Stoda

Vyhlášené místo ke koupání široko daleko. Travnaté pláže, křišťálová voda a skalnaté scenérie okolo. K tomu navíc i solidní zázemí – velké parkoviště a občerstvení.
Zdroj: Kudyznudy