Babička roku je z Domažlic
Babička roku. V porotě zasedl radní Jiří Šrámek (uprostřed). Foto: Barbora Hájková
Babička roku. V porotě zasedl radní Jiří Šrámek (uprostřed). Foto: Barbora Hájková

Babička roku je z Domažlic

7 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Smysl pro humor, pohotovost nebo kreativita. Tyto své vlastnosti a další dovednosti předváděly soutěžící v klání Babička roku 2023, které se konalo ve čtvrtek 14. září v KD Šeříková v Plzni. Soutěž pořádala Krajská rada seniorů Plzeňského kraje.

Byla to opravdu velmi zdařilá akce a to nejen díky členům Krajské rady seniorů, štědrým sponzorům, ale hlavně babičkám – ženám, které ukázaly, že i v seniorském věku lze žít šťastně, aktivně a ku prospěchu druhých. Soutěžícími byly paní Marie Martínková z Holýšova, Jaroslava Seidlová z Tachova, Mgr. Marie Vechová z Radčic, Jiřina Netrvalová z Plzně, Zdeňka Johánková z Domažlic, Dana Hebriková z Domažlic, Dagmar Hemzálková z Kouta na Šumavě. Každá z nich se představila s jiným životním příběhem a také s jinou volnou disciplínou.

Porota vyhodnotila tři nejlepší takto:
1. místo Dana Herbriková z Domažlic
2. místo Mgr. Marie Vechová z Radčic
3. místo Dagmar Hemzálková z Kouta na Šumavě
Titul Babička sympatie získala paní Mgr. Marie Vechová, kterou volili diváci.

Dana Herbriková bude reprezentovat Plzeňský kraj 24.10.2023 na celorepublikovém finále v Olomouci. Všechny oceněné dámy byly dekorovány korunkami a obdarovány hodnotnými cenami a pamětními listy.

Ke krásné atmosféře celé akce nemalou měrou přispěla taneční hudba Václava Žákovce a vtipný a perfektní moderátor Petr Jančařík.

Zdroj: J. Pokšteflová, město Domažlice, město Plzeň