Betonový plot mi zachránil sousedské vztahy
Betonový plot

Betonový plot mi zachránil sousedské vztahy

13 prosince, 2023 0 Od Adam Ivanovič

Asi to znáte všichni. Pokud ne, jste šťastní lidé. Sousedské vztahy mohou být různé. My na vesnici sousedíme obvykle se třemi různými rodinami, a to jen přes plot. Aby se na některé straně hradby neděly věci, které vám vadí, to je skoro nemožné. To, jak takový plot mezi zahradami vypadá, pak může být tím, co rozhoduje o vašem spokojeném životě, tak jako v mém případě.

Všechno začalo před několika lety, kdy se do domu vedle nás nastěhovali noví sousedé. Starší budovu a její okolí si začali upravovat k obrazu svému. To mimo jiné zahrnovalo i výstavbu terasy s bazénem. Proč by taky ne, že? Nic by mi do toho nebylo, pokud by tato terasa s bazénem přímo nesousedily s naším pozemkem. Starý drátěný plot nedokázal skrýt zálibu sousedů v opalování „úplně bez“ i ve hlasitých párty s kamarády. V obou případech mi bylo vždy žinantní být na své vlastní zahradě, a stát se tak téměř součástí dění u sousedů.

Dlouhé přemýšlení nad nejlepším řešením nakonec vyústilo v jasnou volbu – v nový betonový plot. Ten stávající to už měl stejně skoro za sebou. Moderní betonové ploty mě přesvědčily nejen tím, že přes ně není vidět a solidně i izolují zvuk. Dobře vypadají, rychle se montují a ani samotná montáž není v dostatečném počtu lidí nijak složitá.

Výběr toho správného dodavatele pak byl díky internetu jednoduchý. Do vyhledávače jsem zadal heslo betonové ploty Plzeň, abych následně zjistil, že nemusím nakupovat v krajském městě. Pobočka v Plasích mi ušetřila hodně nákladů za dopravu. Po návštěvě prodejny jsem byl doslova překvapen, jaké stavebniny Plzeň, Plasy nebo třeba Starý Plzenec a Dobřany ukrývají. STAVEBNINY LIBUŠÍN Ivo Klug s.r.o. mě nejen z hlediska sortimentu vážně překvapily. Měl jsem samozřejmě předvybráno na jejich e-shopu, ale patřím k lidem, kteří zboží rádi vidí předem, ať už jde o stavebniny nebo třeba elektro.

Jak jsem očekával, dostal jsem i v tomto případě od personálu cenné rady, které mi ušetřily hodně času a nervů. A samozřejmě jsem se pokochal i dalšími výrobky, které tu nabízejí. A že sortiment mají skutečně široký. Už nyní tak vím, že sousedi nebudou ti poslední, kdo v naší ulici budou mít terasu. Štěrk, beton, obrubníky, dlažby,… o tom všem už vím, kde to budu shánět.