Běžci z celého regionu podpořili Domovinku
Charitativní běh pro Domovinku, foto: Martina Sihelská
Charitativní běh pro Domovinku, foto: Martina Sihelská

Běžci z celého regionu podpořili Domovinku

24 září, 2023 0 Od Martina Sihelská

Na Božkovském ostrově v Plzni se konal Charitativní běh pro Domovinku. Na startovní čáru se postavila více než stovka běžců s mottem – dej svému pohybu smysl a poběž za ty, co nemohou.

Běželo se pro potřeby seniorů, kteří jsou klienty Domovinky na Slovanech. Jak uvedla ředitelka Bohumila Hajšmanová, běh by mohl přinést finance na dvě polohovací postele, které v domově chybí.

Na závodníky čekaly dvě trasy, a to 1,2 a 4 km. U startu nechyběl program, prezentace různých organizací, tombola, rozcvička, vše pod taktovkou moderátora Stanislava Juríka. Účastníci mohli běžet, jít nebo trasu absolvovat procházkou se psy. A na jednu z tratí se vydávaly i celé rodiny s malými dětmi. Startovné z kasičky bylo spočítáno a výtěžek byl úžasných 24 tisíc korun. To sice na dvě polohovací lůžka nestačí, ale jedno podle ředitelky Domovinky Bohumily Hajšmanové jistě bude.

Můžete podpořit i koupí kalendáře

Domovinka i letos vydá už šestý charitativní kalendář. Jeho křest se bude konat 9. října od 16:30 ve Staré synagoze v Plzni. I koupí tohoto kalendáře přispějete na volnočasové aktivity seniorů.

zdroj: sihelska.stribro.cz, Český rozhlas Plzeň