V plzeňské Fakultní nemocnici už mají modifikovanou vakcínu proti COVID-19
Očkování, zdroj foto: Pixabay
Očkování, zdroj foto: Pixabay

V plzeňské Fakultní nemocnici už mají modifikovanou vakcínu proti COVID-19

24 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

I když COVID-19 už dávno neplní stránky novin a časopisů, lékárny a čekárny lékařů stále. Pacienti se zájmem o očkování proti tomuto onemocnění obvykle dostávají doporučení počkat na novou modifikovanou vakcínu. Ta je nyní k dispozici ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Jedná se vakcínu Comirnaty Omicron XBB.1.5, výrobce Pfizer. Očkovací schéma je pouze jednodávkové. To platí pro nová očkování i pro přeočkování. Zájemci o očkování by dále měli vědět, že po očkování proti COVID-19 nebo po prodělaném onemocnění je další očkování možné nejdříve za 3 měsíce. Očkování proti COVID-19 lze aplikovat zároveň s očkováním proti chřipce. Vakcína ovšem není kombinovaná. V takovém případě se aplikují dvě vakcíny na odlišná místa.

Očkování vakcínou Comirnaty je určené pro dospělé a dospívající od 12 let a pro všechny účastníky zdravotního pojištění je zdarma. „S nadcházejícím podzimem a opětovným nárůstem počtu onemocnění COVID-19 Vám doporučujeme zvážit přeočkování touto vakcínou, bez ohledu na počet předchozích očkování,“ zní přímo z Fakultní nemocnice Plzeň.

Očkování proti COVID-19 se provádí na Očkovacím centru FN Plzeň v areálu na Borech v bývalé vojenské nemocnici. Objednat se můžete prostřednictvím celostátního rezervačního systému nebo telefonicky na infolince Očkovacího centra FN Plzeň 377 40 1145/1146.

zdroj: Fakultní nemocnice Plzeň