Bijec jako z amerického filmu: Po Houdkových zákrocích tekla krev v premiéře za Plzeň i proti ní. Prý nešťastný zákrok
Michal Houdek, zdroj foto: HC Dynamo Pardubice
Michal Houdek, zdroj foto: HC Dynamo Pardubice

Bijec jako z amerického filmu: Po Houdkových zákrocích tekla krev v premiéře za Plzeň i proti ní. Prý nešťastný zákrok

13 února, 2024 2 Od Pavel Žižka

Michal Houdek. Jméno tohoto hokejového obránce je spojeno s tvrdostí, která občas přerůstá i do hrubosti. V devatenácti letech se v extralize uvedl zákrokem, po němž tekla krev. O čtyři roky později přestoupil do Pardubic, aby v prvním zápase proti svým bývalým spoluhráčům těžce zranil Tima Söderlunda. Ten zůstává v nemocnici i druhý den po zápase. Prý nešťastný zásah.

V jeden den maturita, extraligová premiéra i vítězná bitka! Tak vypadal titulek článku Vojty Honzíka na klubovém webu plzeňské Škody z 14. dubna 2020. V něm se dvoumetrový obránce vracel i k duelu se Spartou, během nějž toho sice moc nenahrál, ale podařilo se mu zranit o hlavu menšího Jana Piskáčka. Ten mimochodem nyní hraje právě za plzeňskou Škodu. “Na celý ten den vzpomínám rád. Toho dne dopoledne jsem maturoval – úspěšně (smích). A pak nastala moje premiéra, která vlastně ani nemusela být, ani jsem nebyl mezi šesti beky, jel jsem na Spartu jako sedmý bek. A pak už to bylo ráz na ráz. Sice jsem na ledě moc dlouho nepobyl, ale ani tak na tu premiéru určitě nikdy nezapomenu,” říkal tehdy Houdek a většina plzeňských fandů jeho tvrdosti tleskala.

Střih. Čtyři roky uběhly jako voda a z Houdka je jen pár dnů po jeho odchodu z Plzně do Pardubic ve městě piva nepřítel číslo jedna. Důvod jste správně našli v úvodu tohoto článku. Zákrok, po němž dostal trest do konce utkání, sám jeho autor nepovažuje za zákeřný, ale pouze nešťastný. Více se o něm rozhovořil pro web Dynama Pardubice:

„V první radě bych chtěl popřát Timovi návrat do plného zdraví. Psal jsem mu hned po utkání a doufám, že bude v pořádku. Nikdy jsem nešel do žádného souboje s úmyslem zranit protihráče a mrzí mě následky včerejšího nešťastného zákroku. V hokeji se člověk mnohdy rozhoduje ve zlomku vteřiny a já bohužel zasáhl Tima nešťastně. Vím, že tato situace vrhá špatné světlo na včerejší výkon Dynama. Nyní nezbývá, než počkat na rozhodnutí disciplinární komise a s pokorou přijmout trest, jaký mi udělí. Po mém návratu udělám vše pro to, abych byl týmu prospěšný a dokázal celým Pardubicím, že pro Dynamo budu dýchat a že jsem dobrý hokejista. Ještě jednou se omlouvám všem, kterým jsem způsobil nepříjemnosti, především Timovi a jeho rodině, oběma klubům a jejich fanouškům. Nejdůležitější je zdraví.”

Kdo a kdy to bude příště?

zdroje: HC Škoda Plzeň, Dynamo Pardubice