Blikanec jak od Řepky nabídlo derby v okresním přeboru na Rokycansku
fotbal, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

18 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Rokycanský fotbalový okresní přebor o víkendu nabídl další porci šesti zápasů. Hrálo se už deváté kolo a Příkosice, Břasy i Raková – mužstva na prvních pozicích vysoko přehrála své soupeře. A pak tu byl zápas Hrádek – Mirošov, tedy souboj dvou týmů uprostřed tabulky.

Hřiště obou celků oddělují svahy jediného kopce a dva kilometry vzdušnou čarou. Vyhecovaná atmosféra takového derby se dala očekávat, stejně jako tvrdé zákroky na obou stranách. Utkání se dlouho hrálo bez branek. Až v 55. minutě síť poprvé rozvlnil hrádecký Jiří Hrubý. Situace, o níž se bude ještě dlouho mluvit, se ale odehrála o pět minut později.

Po sérii tvrdých zákroků a nesportovním odkopu hostujícího Lukáše Šimka neudržel nervy na uzdě domácí Martin Běle a předvedl blikanec, za který by se nemusel stydět ani Tomáš Řepka v dobách své největší slávy. Po hlavičce do obličeje samozřejmě následovala červená karta. A odchod do sprch. Celý incident je zaznamenán i na Youtube a vy si jej můžete přehrát.

Pokud by vás zajímalo, jak celé utkání dopadlo, pak vězte, že se hosté příliš dlouho z početní výhody neradovali. Po dalších třinácti minutách šel po druhé žluté do sprch i mirošovský Jiří Hrabák. Ve zbytku utkání gól nepadl, a tak Hrádek v derby zvítězil nejtěsnějším rozdílem 0:1.

Zdroj: FAČR, Vlastmil Blažek