Blovice mají opravené házenkářské hřiště
Hřiště TJ Sokol Blovice, foto: Město Blovice
Hřiště TJ Sokol Blovice Město Blovice

Blovice mají opravené házenkářské hřiště

26 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Sportovci z Blovic a okolí se radují. Před pár dny totiž byla dokončena rekonstrukce povrchu házenkářského hřiště v areálu TJ Sokol Blovice. To tak nyní září novotou.

Poslední takto velká oprava se tohoto sportoviště se datuje do roku 2008. Ze hřiště se škvárovým povrchem se tehdy vylouplo nové s moderním povrchem s umělou trávou. Slavnostního otevření se tehdy zúčastnil předseda vlády ČR Mirek Topolánek. Provoz hřiště byl zahájen zápasem místního družstva žen, které se v roce 2008 poprvé v historii stalo účastníkem I. ligy.

Během čtrnácti let intenzivního provozu bylo hřiště využíváno národními házenkáři, fotbalisty, volejbalisty, nohejbalisty a mnohými dalšími. Hrací povrch byl tak už za hranicí své životnosti. Ten měl podle původního plánu vydržet asi 10 let.

Na jaře letošního roku tak byla ze strany místního Sokola podána žádost o dotaci na Plzeňský kraj. V červenci pak bylo rozhodnuto o finanční podpoře 600 tis. Kč. Zbylých 1 250 tis. Kč poskytlo město Blovice.

Součástí akce bylo odstranění původního koberce s pískovým zásypem, vyrovnání podkladní gumové plochy a finální položení nového koberce včetně vlepení lajn pro různé druhy sportů. Nový povrch je oproti původnímu vyráběn jinou technologií, je potřeba méně písku na dosypání a při dobré údržbě by měl vydržet až 20 let.