České ženy preferují bikiny a nelíbí se jim chození nahoře bez. Mužům vyhovují krátké šortky
Bikiny, zdroj foto: Pixabay
Bikiny, zdroj foto: Pixabay

České ženy preferují bikiny a nelíbí se jim chození nahoře bez. Mužům vyhovují krátké šortky

12 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

České ženy preferují bikiny. Pouze tento typ plavek nosí 34 % z nich, dalších 23 % jim dává přednost, ale občas obléknou jednodílné. Chození bez horního dílu plavek se více než polovině Češek nelíbí. Třetině žen se nahoře bez líbí, ale stydí se. Čtyřem procentům to zakazuje přítel či manžel. Čeští muži preferují na koupání jednoznačně krátké šortky (38 %), druhé nejpopulárnější jsou plavkové boxerky (24 %). Internetový obchod Trenýrkárna.cz ve svém letním průzkumu zjišťoval, jaké Češi a Češky preferují plavky. A jak se staví k chození nahoře bez na veřejných plážích či u bazénů.

Češky preferují bikiny
„Češky se nejlépe cítí v bikinách. Pouze tento typ plavek nosí 34 % z dotázaných, 23 % jim pak dají přednost většinou, ale občas bikiny prostřídají s jednodílnými plavkami. 20 % českých žen častěji nosí jednodílné plavky, ale občas obléknou bikiny, 14 % nosí pouze jednodílné. 5 % českých dam preferuje monokiny či tankiny. 2 % žen se pak nejraději koupou nahé, stejně tak dvěma procentům stačí spodní prádlo a plavky nepotřebují,“ komentuje výsledky průzkumu Ruslan Skopal.

Třicet procent žen se chození nahoře bez líbí, ale stydí se
Na otázku „Jaký máte názor na použití pouze spodního dílu plavek na veřejnosti a být nahoře bez?“ odpovědělo 54 % českých žen, že se jim to nelíbí. 1 % z dotázaných se to nelíbí, ale chodí tak, protože manžel či přítel vyžaduje opálená prsa. 30 % žen se nahoře bez líbí, ale stydí se. Čtyřem procentům to přítel či manžel zakazuje. 6 % žen se to líbí a chodí tak vždy, 5 % se to líbí, ale chodí tak jenom občas.

Muži preferují na koupání šortky
„Čeští muži preferují v oblasti plavek jednoznačně krátké šortky (38 %), druhé nejpopulárnější jsou plavkové boxerky (24 %). 18 % pánů preferuje dlouhé šortky, 15 % slipové plavky. Třem procentům stačí trenky, dvě procenta mužů se koupou nejraděj naostro bez plavek nebo spodního prádla,“ říká Ruslan Skopal. Průzkumu se zúčastnilo 1200 respondentů.

Zdroj: Aspen