Českým lesem a jeho osobnostmi vás provede turistická hra. Potřebovat budete jen mobil
QR kód, ilustrační foto, zdroj: Pixabay
QR kód, ilustrační foto, zdroj: Pixabay

Českým lesem a jeho osobnostmi vás provede turistická hra. Potřebovat budete jen mobil

5 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Prvního června odstartovala tradiční turistická hra “Český les s mobilem v kapse”. Každý, kdo se do Českého lesa vydá, se může zapojit až do konce října a během hry se seznámit z řadou zdejších historických osobností.

“Princip je stejný, jen jsme hru oblékli do „modernějšího hávu“. Vše by mělo být jednodušší, není se třeba na našem webu registrovat jako dříve, nic vyplňovat. Jediné, co účastník hry potřebuje, je chytrý telefon s instalovanou čtečkou QR kódů,” představuje projekt Zuzana Langpaulová ze Svazku Domažlicko.

Ve hře je pak ihned prvním načtením kódu – buď z plakátu (obecný proklik do hry) nebo z jakéhokoliv „cílového“ kódu. Mobil si pak sám „pamatuje“, kolik kódů ze hry načetl a pro výhru stačí 10 načtených cílů. Odměnou je opět jedinečná absolventská turistická vizitka z limitované edice. Výhry vydávají naše spolupracující turistická informační centra.

Letošním tématem jsou osobnosti regionu. “Je to jistě opět zajímavý a originální způsob, jak zprostředkovat místním i přespolním zajímavosti našeho kraje – díky příběhům osob, které tu žily nebo působily,” uvedla Zuzana Langpaulová.

Podrobnosti na https://www.svazekdomazlicko.cz/turisticka-hra/

Zdroj: Svazek obcí Domažlicko