Chodské slavnosti pohledem městské policie
Služební vozidlo Městské policie Domažlice, zdroj foto: Městská policie Domažlice
služební vozidlo Městské policie Domažlice, zdroj foto: Městská policie Domažlice

Chodské slavnosti pohledem městské policie

16 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

O uplynulém víkendu se konala největší akce na Domažlicku – Chodské slavnosti.  Každý se zajímá o její kulturní průběh či o jí způsobené dopravní omezení. Jak ale letošní Chodské slavnosti vidí Městská policie Domažlice?

V době jejich konání byly u Městské policie Domažlice posíleny denní i noční služby, a tak návštěvníci slavností opakovaně potkávali strážníky v ulicích města.  Motorizované hlídky po dobu konání Chodských slavností kontrolovaly dopravní situaci ve městě. Většina řidičů respektovala dopravní značení, ale našla se i taková skupina řidičů, která si s dopravním značením hlavu nelámala. Strážníci nejčastěji řešili stání vozidel v zákazu stání. Za tři dny, po které akce trvala, byly řešeny přes čtyři desítky přestupků v provozu na pozemních komunikacích.

Jedna z pěších hlídek měla na starosti kontrolu stánkového prodeje a prevenci proti krádežím. V době konání letošních Chodských slavností nebyla prodejcům uložena žádná pokuta. Zaznamenány byly drobné problémy s osobami pod vlivem alkoholu nebo s přemisťováním přenosného dopravního značení, které bylo po dobu konání Chodských slavností rozmístěno po městě. Strážníci prováděli kontrolu a značení vraceli zpět na původní místo.

O slavnostech se hodně ztrácelo i nalézalo. Městská policie eviduje 14 případů ztracených či nalezených věcí, ve většině případů se jedná o mobilní telefony. Všechny nálezy byly předány na Městský úřad Domažlice. Ztrácely se však i děti. V sobotu 12. srpna strážníci dokonce ve čtyřech případech převzali ztracené dítě a pátrali po jeho rodičích. Nutno uvést, že všechny případy skončily šťastně a děti se v pořádku vrátily ke svým rodičům.

zdroj: Městská policie Domažlice