Chodské slavnosti se blíží. Domažlice zažijí tři dny plné zábavy
Chodské slavnosti, foto: město Domažlice
Chodské slavnosti, foto: město Domažlice

Chodské slavnosti se blíží. Domažlice zažijí tři dny plné zábavy

6 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Největší a nejstarší národopisná slavnost v západočeském regionu a druhá nejstarší v Čechách, to jsou Chodské slavnosti, resp. Vavřinecká pouť. Každoročně se konají v Domažlicích a letos je jejich termín 11. až 13. srpna.V každém roce tu pořadatelé na několika scénách přivítají na šest stovek účinkujících – sólistů a členů národopisných souborů z naší země i ze zahraničí. A ani letošek nebude výjimkou.

V programu Chodských slavností naleznete slavné mše svaté na Veselé hoře – Vavřinečku, které jsou slouženy pod širým nebem v sobotu i v neděli od 10.00 hodin. Rozhodně však nejde o jedinou zajímavou událost, která v rámci Chodských slavností proběhne. Těšit se můžete na koncert Petra Bendeho, folklorní vystoupení i dechovku. Vše doplní výstavy, jarmark i pouťové atrakce. Kompletní program naleznete na stránkách Městského kulturního střediska Domažlice.

Hned dvě pódia pak budou v pátek a v sobotu v permanenci také v areálu TJ Start v Domažlicích. Tady proběhne tradiční hudební festival Chodrockfest. Zde se představí mimo jiné Walda Gang, Alkehol, Pokáč, Trautenberk, Harlej, Vypsaná fixa nebo Horkýže slíže.

Zdroj: Městské kulturní středisko Domažlice, Kudyznudy