Mercedes-Benz klub ČR oslaví v Národním technickém muzeu 60 let od svého založení
Mercedes-Benz W154, zdroj foto: Národní technické muzeum
Mercedes-Benz W154, zdroj foto: Národní technické muzeum

Mercedes-Benz klub ČR oslaví v Národním technickém muzeu 60 let od svého založení

6 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

V sobotu 5. srpna 2023 při příležitosti oslav 60. výročí Mercedes-Benz klubu ČR přijede do Národního technického muzea 130 vozů různého roku výroby této značky. Vozy budou k vidění za dopravní halou a vstup k nim bude možný v rámci vstupného do muzea. Na odpoledne je připravena prezentace dvanácti nejvzácnějších vozů, které se představí před muzeem.

„Velmi mne a mé kolegy těší, že můžeme v Národním technickém muzeu přivítat majitele vozů sdružené v Mercedes-Benz klubu České republiky při příležitosti šedesátého výročí založení klubu. Národní technické muzeum spravuje a svým návštěvníků prezentuje několik unikátních vozů této značky. Kolekce osmi vozů Benz, Mercedes a Mercedes-Benz má velkou hodnotu. Historickým mezníkem pro český Mercedes-klub pak bylo setkání a přednáška členů klubu a zástupců mateřské továrny Daimler-Benz AG ze Stuttgartu, které se v roce 1965 uskutečnily právě v Národním technickém muzeu. Letošní výroční setkání tak proběhne v prostředí muzea, kde v expozici Doprava je k vidění přibližně třetina automobilů z muzejní sbírky, která patří mezi nejucelenější teritoriální sbírky na světě, včetně vysoce ceněného monopostu Mercedes-Benz W154 jezdce Rudolfa Caraccioly, ale také v místě, kdy byly navázány kontakty mezi českými fanoušky a výrobcem vozů Mercedes-Benz, uvedl generální ředitel NTM Karel Ksandr.

Program:

10.00 – 15.30 výstava vozidel srazu (prostranství před budovou NTM, zadní dvorana NTM)

10.00 – 15.30 promítání filmů z historie klubu (Přednáškový sál)

11.00 – 12.00 povídání s pamětníky historie klubu a zajímavými osobnostmi se vztahem ke značce Mercedes-Benz (Přednáškový sál)

14.00 – 14.30, 15.00 – 15.30 prezentace nejzajímavějších vozů před budovou NTM, rozhovory s majiteli

zdroj: Jana Dobisíková, Národní technické muzeum