Cyklotoulky: Hradec Králové
Cyklotoulky v Hradci Králové, zdroj foto: Egomotion s.r.o.
Cyklotoulky v Hradci Králové, zdroj foto: Egomotion s.r.o.

Cyklotoulky: Hradec Králové

13 října, 2023 0 Od Pavel Žižka

Hradec Králové – město na na soutoku Labe a Orlice, obklopené hlubokými lesy a díky rovinatému terénu i ráj pro cyklisty. Osmé největší město České republiky samozřejmě pořad Cyklotoulky nemohl minout.

Dnešní Cyklotoulky se Stanislavem Bartůškem a Evou Brodnianskou začínáme u krásného dřevěného kostela sv. Mikuláše, který byl postaven na začátku 17. století na východním Slovensku v obci Habura. Ale nejsme na Slovensku, jsme v Čechách. Před asi osmdesáti lety tento kostelík koupilo město Hradec Králové.

A právě v jedné ze dvou východočeských metropolí a v jejím okolí se dnes budeme pohybovat. Vždyť tady, na soutoku Labe a Orlice, je to doslova cyklistický ráj. Projedeme se ale i na lodi, na kolečkových bruslích nebo na koloběžce. Většina dnešního dílu ale bude samozřejmě v cyklistickém sedle.

Město s bohatou historií a skvělým architektonickým plánem má opravdu hodně co nabídnout. Ne nadarmo se mu říká učebnice architektury. Nás ale uhranou i lesy a rybníky v okolí. V jednom z nich se hrála i liga ve vodním pólu. Chcete vědět, jak na ni vzpomíná Stanislav Bartůšek a co jsme viděli dále? Pusťte si dnešní Cyklotoulky.

zdroj: Egomotion s.r.o.