Kam s nepotřebným nábytkem? Do Nábytkové banky! Nově i v Rokycanech
Stará židle, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Stará židle, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Kam s nepotřebným nábytkem? Do Nábytkové banky! Nově i v Rokycanech

14 října, 2023 0 Od Pavel Žižka
Starý nábytek nemusí být odpadem. I takový, který se nám už nelíbí, může posloužit. Stačí jej darovat do nábytkové banky. Nově to lze i v Rokycanech.

Nábytková banka Plzeňského kraje, z. s. nově působí od 1. října 2023 v Rokycanech v bývalém IRA bazaru. Projekt nábytková banka může být pro občany města prospěšný dvěma způsoby, tj. můžete se stát dárci nebo můžete požádat o podporu, jste-li osobou v nouzi.
Chcete-li darovat nábytek či jiné, níže uvedené vybavení, kontaktujte koordinátora projektu na tel. 602 289 929, v pracovní dny v čase 8 až 16 hodin, nebo napište na e-mail Nábytkové banky info@nbpk.cz.
Nábytek mohou pracovníci Nábytkové banky vyzvednout i přímo v domácnosti dárce. Za odvoz se přitom nic neplatí. Samozřejmě je možné jej odevzdat i přímo ve skladě nábytkové banky na adrese Jiráskova 214, Rokycany (bývalý IRA bazar).
Dárcem může být kterýkoliv občan, který má nadbytečný nábytek či vybavení domácnosti nebo i firma, která se zbavuje nepotřebného nábytku, popř. výrobci nábytku nebo obchodníci s nábytkem.
Co lze darovat?
  • nábytek – jednotlivé kusy i sestavy domácího nábytku, kancelářský i venkovní nábytek (skříně, komody, postele, židle,
  • vybavení domácnosti – odpadkové koše, koše na prádlo, dózy atd.
  • nádobí – hrnce, talíře, příbory atd.
  • svítidla
  • bytový textil – záclony, závěsy, povlečení, prostěradla, ručníky, utěrky
  • dětské potřeby, židličky, postýlky, vaničky, lehátka, přebalovací pulty, hračky (pouze omyvatelné)
  • elektrospotřebiče – pračky, ledničky, mikrovlnky, žehličky atd.
Darované věci musí být plně funkční, čisté, bez parazitů a bezpečné k dalšímu užívání. Poškrábání, povolené šrouby a jiné drobné vady být mohou.
Nábytková banka si vyhrazuje právo dar odmítnout v případě, že již nelze použít nebo má aktuálně plnou kapacitu skladovacích prostor.
Materiální pomoc nebude Nábytková banka poskytovat přímo osobám v nouzi, ale pouze skrze partnerské odběratelské organizace (sociální služby, sociální odbory, atd.). Potřebujete-li konkrétní vybavení, obraťte se na své sociální pracovníky. Sepište s nimi jednoduchou žádost a zašlete ji e-mailem na info@nbpk.cz. Následně se přímo s vámi spojí pracovník Nábytkové banky a dojedná předání vybavení.
Nábytek a další vybavení domácnosti je poskytováno osobám v nouzi skrze partnerské organizace zdarma.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany