Cyklotrasa číslo 3 u Klabavy bude konečně cyklostezkou
vodní dílo Klabava, foto: Pavel Žižka

Cyklotrasa číslo 3 u Klabavy bude konečně cyklostezkou

30 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Mezinárodní cyklotrasa RT3 mezi Rokycany a Plzní na několika místech nepatří k trasám, kde se dálkoví cyklisté ověšení brašnami cítí nejlépe. Jedním z takových úseků je i ten u Klabavy na Rokycansku. Kamenitý povrch vhodný leda tak pro horské kolo by ale brzy měl být minulostí.

Úsek mezi Klabavou a dálničním mostem se promění v cyklostezku a plynule naváže na už existující cyklostezku od dálničního mostu do Rokycan.

Součástí stavby je kompletní výměna povrchů a podloží v délce 1,5 kilometru. Stavební úpravy se týkají také napojení účelové komunikace na silnice III/2327 u Klabavy a v neposlední řadě dojde k novostavbě stezky pro chodce a cyklisty podél silnice III/2327 v délce 38 metrů. Stavební úpravy financuje dobrovolný svazek obcí Horní Berounka, povodí Klabavy za přispění dotace od Plzeňského kraje a Integrovaného regionálního operačního programu – ITI Strategie plzeňské metropolitní oblasti.

Díky vzniku cyklostezky se zvýší bezpečnost cyklodopravy pro všechny účastníky, a tím zkvalitní a doplní stávající infrastruktura pro cyklisty v Plzeňském kraji.

Stavební práce s sebou nesou i nepříjemnosti v podobě částečného omezení provozu a později i úplné uzavírky, která skončí v polovině listopadu. Přesný termín se zájemci dozví na tabulích u cyklostezky před začátkem uzavírky.

zdroj: město Rokycany/Tereza Maixnerová