Další velká komplikace pro plzeňské řidiče i chodce, tentokrát na Klatovské
Dopravní omezení, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Dopravní omezení, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Další velká komplikace pro plzeňské řidiče i chodce, tentokrát na Klatovské

1 dubna, 2024 0 Od Pavel Žižka

Tradiční letní plzeňská únikovka, jejíž pravidla určují stavební práce na silnicích, se opět začíná rýsovat. Její zahřívací kolo začíná už po Velikonocích. Od 2. dubna do 4. července se bude na Klatovské třídě měnit plynovod.

V souvislosti s touto opravou dojde i na omezení pro řidiče i pro chodce. Skutečně ale půjde jen o rozehřátí před ostrou letní fází únikovky. Jednak proto, že se začátkem letních prázdnin by mělo být na Klatovské hotovo, a jednak proto, že Klatovská zůstane průjezdná, byť s obtížemi.

Výměna potrubí ovlivní provoz z centra Plzně směrem na Bory. Konkrétně budou postupně omezeny úseky od Hálkovy ulice až po Husovu ulici a oprava proběhne v pěti etapách

Ta první začne již 2. dubna. Až do 23. dubna se bude pracovat v úseku od křižovatky s Nerudovou až po Hálkovu ulici. V souvislosti s výkopovými pracemi bude omezen průchod po chodníku. Jízdní pruh přiléhající k chodníku bude taktéž uzavřen, a tak se řidiči zejména ve špičkách mohou těšit na kolony a delší zdržení. Průjezd ve směru na Bory totiž bude možný jen jedním pruhem. V uzavřeném pruhu bude umístěna stavební technika. Zároveň bude tento pruh tvořit bezpečnostní bariéru pro pracovníky.

Druhá etapa začne 23. dubna a potrvá až do 13. května. To se bude měnit plynovod v úseku Klatovské třídy mezi Nerudovou a Bendovou ulicí. Třetí etapa naváže na druhou a potrvá do 29. května. Tehdy bude provoz na Klatovské omezen v úseku od Nerudovy ulice po Plachého ulici. Čtvrtá etapa opravy je naplánována v úseku od Plachého ulice po Tylovu ulici a potrvá od 29. května do 18. června. Poslední úsek zahrne Klatovskou mezi Tylovou ulicí a Husovou ulicí. 4. července by pak na Klatovské mělo být hotovo. Takže řidiči a chodci, hodně opatrnosti i trpělivosti!

zdroj: Mgr. Eva Barborková, město Plzeň