Další zlato do Rokycan. Opět z místní královské sportovní disciplíny
Úspěšní rokycanští junioři, zdroj foto: město Rokycany

13 června, 2023 0 Od Pavel Žižka
Mladé naděje Bowlingu Rokycany získaly v neděli 11. června své první zlaté medaile, když se po celoročních bojích staly vítězným týmem 1.Storm juniorské ligy pořádané Českou bowlingovou asociací.

Rokycanský bowling má také nejlepšího juniorského hráče – Jan Otec se stal i nejlepším hráčem skupiny, Tomáš Bartoš obsadil 9. místo, Jakub Vaindl 13.místo a nejmladší z týmu Amélie Otcová skončila na celkovém 23. místě.
„Pro náš malý tým je to obrovský úspěch a odměna za poctivou přípravu, kterou všichni hráči absolvují. Před námi je baráž o nejvyšší ligovou soutěž Juniorskou extraligu, bylo by velikým úspěchem i motivací se do téhle nejvyšší soutěže probojovat. Držte nám palce,“ uvedla trenérka juniorů Petra Otec Hanzlovská. Ta sama sbírá jeden velký úspěch za druhým. Na květnovém Mistrovství České republiky v bowlingu jednotlivců získala svůj čtvrtý titul v řadě, což se ještě nikomu před ní nepovedlo. Celkově se jedná již o šestý titul mezi ženami. V říjnu 2022 navíc vybojovala titul mistryně ČR ve dvojících s parťačkou Janou Lébrovou. Spolu mají na kontě již několik titulů.
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany