Divoký západ si můžete užít i na českém západě
Divoký západ, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Divoký západ, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Divoký západ si můžete užít i na českém západě

19 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Učarovala vám nebo vašim dětem romantika nekonečných prérií, kovbojů a divokého západu vůbec? I když je český západ poněkud klidnějším místem, že bývala Amerika před 150 lety, tuto romantiku si tu můžete dopřát také. Z více než desítky takových míst, které vybrali redaktoři Kudyznudy napříč celým Českem, najdete hned dvě v našem kraji.

West Park Plzeň

Nedaleko plzeňské ZOO se můžete přenést do Ameriky 19. století. West Park v Plzni si užijí nejen pro děti. Je vhodný i k pořádání společenských a firemních akcí, na kterých se budou pohybovat indiáni, kovbojové nebo pistolníci. Zábava, show, dobrodružství i poučení se snoubí v unikátním živém muzeu na okraji Plzně.

Halter Valley

Westernový areál Halter Valley asi 20 km jihozápadně od Plzně, nedaleko Dnešic. Kdysi tu žil mlynář jménem Hartl. Areál tak dostal jméno díky němu a šikovné přesmyčce. Dnes tu stojí asi dvě desítky budov, které jako by sem zabloudily ze skutečného Divokého západu. Najdete tu saloon, vězení i úřadovnu šerifa. Něco na zub se tu dostane hned na několika místech, třeba v mexické kantýně Cactus Club.

V současné době ranč prochází restrukturalizací, proto je vstup možný jen po dobu konání akcí, které jsou k dispozici vždy na facebookových stránkách ranče.

Zdroje: Kudyznudy a Kudyznudy