Dobrovolníci o víkendu uklidí Mirošov
Zámek Mirošov

Dobrovolníci o víkendu uklidí Mirošov

3 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Město Mirošov letos už podruhé chystá úklidovou akci Ukliďme Mirošov. Na začátku dubna organizátoři bojovali s neočekávaným návratem zimy. Na víkend 8. a 9. října meteorologové slibují přece jen příznivější podmínky, a tak snad přijde dost dobrovolníků přiložit ruku k dílu.Těm, kdo se účastnili již na jaře, budou podmínky podzimní úklidové akce povědomé. Výchozím bodem je opět mirošovská sokolovna. Tady budou během celého víkendu připraveny rukavice i pytle na odpad. Vylepená tu bude i mapa, kam dobrovolníci zakreslí trasu, kterou hodlají uklízet. A pak už hurá do práce!

Pytle s odpadky je pak možné odvézt zpátky k sokolovně nebo je nechat na viditelném místě podél cest a informovat organizátory akce na telefonu 776 320 642 nebo e-mailu stanislavaskocilova@gmail.com. To aby v pondělí pracovníci města věděli, kam se mají pro pytle vydat. Tak ať se akce vydaří a Mirošov prokoukne!

Podobná akce se nedávno konala i v nedalekých Příkosicích. I tady navázali na jarní úklid. „Teď na podzim jsme měli oproti jaru malou účast – v podstatě jen několik jednotlivců. Jarní kolo bylo podstatně úspěšnější, toho se účastnily někdy i celé rodiny. Zúčastnili se i myslivci, kteří uklidili lesy a příkopy kolem hlavních komunikací, a hasiči, kteří v rámci akce vyčistili koupaliště. Úklidové prostředky, které jsme na akci obdrželi, využijeme během celého roku. Máme zde občany, kteří odpadky v okolí uklízejí průběžně, a tak pytle a rukavice poputují přímo k nim,“ komentovala průběh akce starostka Příkosic Tamara Suchá