V Přešticích poteče víno proudem

V Přešticích poteče víno proudem

3 října, 2022 0 Od Pavel Žižka

Přeštické Masarykovo náměstí letos opět ožije festivalem vína. Jeho 5. ročník je naplánovaný na sobotu 8. října. Od 13 do 22 hodin se tu fanouškům vína představí šestnáct pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy.

Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným sommelierem Lukášem Polišenským, se potkáte i se zcela novými vinaři. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

Součástí akce bude také food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů a v neposlední řadě bohatý doprovodný program. Vystoupí Cimbálová muzika Majerán, Blue Cimbal, The Spirit of the Synthpop a Agnes Rock. Programem vás budou provázet moderátor Luděk Holý a sommelier Zdeněk Kintr. Za vstupné se neplatí, víno se však bude nalévat výhradně do festivalových sklenic. Ty zakoupíte přímo na místě za 100 Kč.

Aktuální informace o akci jsou k dispozici na www.festivalyvina.cz.