Domažlice usilují o titul Památka roku dvěma výstavami
foto: Město Domažlice

Domažlice usilují o titul Památka roku dvěma výstavami

6 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Dvě výstavy umístěné v domažlickém Kulturním centru Pivovar budou reprezentovat město Domažlice v soutěži Památka roku 2022. Přihlášení expozic schválili radní na svém úterním jednání.

Už od května mohou zájemci v KC Pivovar navštívit expozice Pozor,  hranice! a Příběh domažlického pivovaru. První z nich mapuje život lidí na obou stranách česko-německé hranice od pravěku až po současnost. Druhá představuje historii pivovarnictví v Domažlicích a ukazuje, jak se zde proces vaření piva za posledních 150 let proměňoval.

„Výstavy byly realizovány v rámci projektu ´Muzeum společného dědictví regionu Domažlice – Furth im Wald´,“ připomněl starosta  Radek Wiesner a dále vysvětluje: „Výstavy byly realizovány v rámci projektu ´Muzeum společného dědictví regionu Domažlice – Furth im Wald´,“ připomněl starosta  Radek Wiesner a dále vysvětluje: „Soutěž Památka roku 2022 vyhlásilo Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezka. Cena se uděluje za nejlepší projekt a realizaci obnovy nemovité kulturní památky, budovy nebo souboru staveb, které mají významné památkové, architektonické nebo urbanistické hodnoty a jsou nositeli specifického charakteru prostředí.“

Soutěž má dvě kola. V prvním z nich rozhodují o vítězích a postupujících do druhého kola krajské sekce Sdružení a ve druhém kole pak celostátní komise. V ní jsou zástupci předsednictva Sdružení, Asociace krajů a Národního památkového ústavu.

zdroj: město Domažlice/Josef Babor