Druhý největší rybník Plzeňského kraje čeká ve středu výlov
Výlov Hořejšího Padrťského rybníka, zdroj: Vojenské lesy a statky

Druhý největší rybník Plzeňského kraje čeká ve středu výlov

6 listopadu, 2022 0 Od Pavel Žižka

Na samém východním okraji Plzeňského kraje uprostřed hlubokých brdských lesů najdete druhý největší rybník Plzeňského kraje. Se svými více než osmdesáti hektary je jím Hořejší Padrťský rybník. Ve středu 9. listopadu tu vyvrcholí výlov.

Dvojice Padrťských rybníků není jen nejnavštěvovanějším místem v CHKO Brdy. Tyto středověké vodní nádrže jsou zároveň jedněmi z nejvýše položených chovných rybníků u nás a vzpomínkou na zdejší osídlení, které muselo ustoupit vzniku vojenského výcvikového prostoru. Od roku 2016 je však tato část Brd znovu bez omezení přístupná veřejnosti. O rok později se tu dokonce konal první veřejný výlov. Tehdy šlo o Dolejší Padrťský rybník. Protože se v tomto ohledu oba rybníky ob rok střídají, bude se Hořejší Padrťský rybník před veřejností lovit už potřetí.

Samotný výlov se po týdnech příprav bude konat od 7 do 17 hodin. Prodej čerstvých ryb a rybích specialit je naplánován od 10 do 16 hodin. Nemusíte se bát vzít sem i děti. Ani ty se totiž nudit nebudou. V rybářské baště nedaleko hráze je pro ně připraven bohatý doprovodný program včetně lesní pedagogiky. Jen je i sebe musíte připravit na delší procházku. Srdce Brd je autem nepřístupné a z Trokavce, Skořic nebo Míšova to sem pár kilometrů je.

zdroj: Vojenské lesy a statky

zdroj: Vojenské lesy a statky