Domažlická nemocnice očkuje děti, které nemají vlastního praktického lékaře
Očkování, zdroj foto: Pixabay
Očkování, zdroj foto: Pixabay

Domažlická nemocnice očkuje děti, které nemají vlastního praktického lékaře

31 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

V důsledku celorepublikového nedostatku praktických lékařů pro děti a dorost a také vzhledem k jejich stárnutí i omezování praxí je i na Domažlicku řada dětí, kteří nemají svého ošetřujícího praktika. Právě jim začne od srpna nabízet dětské oddělení Domažlické nemocnice obvyklá očkování.

Vakcinace neregistrovaných pacientů ve věku do 19 let se bude konat každý sudý čtvrtek od 10. srpna vždy od 9 do 11 hodin. K očkování je třeba se dopředu objednat (ideálně v týdnu před očkováním), aby pediatři zajistili příslušné očkovací látky. Rezervace vakcíny a času se provádí telefonicky na čísle 379 710 224 a to denně od 6 do 18 hodin.

„Očkování nabízíme všem dětem a mladistvým, kteří nemají svého praktického dětského lékaře, to znamená, že buď o něj přišli kvůli ukončení praxe, nebo je lékaři kvůli naplněným kapacitám svých ordinací nemohou registrovat. Platí to i pro cizince, pokud mají v ČR řádné zdravotní pojištění,“ vysvětluje primářka dětského oddělení Lenka Dvořáková s tím, že nemocnice nabízí základní dětská očkování a dále očkování proti pneumokokovým a meningokokovým nákazám, proti rakovině děložního čípku nebo i proti klíšťové encefalitidě.

Nejbližší termíny očkování jsou vždy ve čtvrtek 10. a 24. srpna a 7. a 21. září a to vždy od 9 do 11 hodin. „Budou samozřejmě pokračovat i nadále, ale další termíny a časy stanovíme dle poptávky,“ doplňuje primářka. Očkování bude probíhat v dětské ambulanci v nemocnici. Pokud bude kapacita ordinace naplněna, bude pacientům nabídnut nejbližší volný termín.

zdroj: Nemocnice Plzeňského kraje