Domažličtí florbalisté míří za postupem
florbal, zdroj: Pixabay

16 prosince, 2022 0 Od Pavel Žižka

V tomto kalendářním roce mají florbalisté Jiskry Domažlice dohráno. S dosavadním průběhem regionální soutěže se popasovali excelentně, protože s náskokem vévodí celé tabulce.

Nejlepší obrana, nejlepší útok, jediná prohra v prodloužení a dvacet bodů na kontě – tak vypadá bilance domažlických po osmi odehraných zápasech. Dalších deset je ještě před nimi. Už teď je ale jasné, že se soupeři budou muset hodně snažit, pokud budou chtít Jiskře postup do divize uzmout. Vždyť Klatovy, Koterov i plzeňské Gorily klopýtají celkem pravidelně. Naopak Jiskra bez bodů ještě z žádného střetnutí neodešla. Poslední dva zápasy sice přinesly první hořkost porážky po nájezdech s konkurenčními Klatovy, ovšem výhra 8:2 nad Gorilami Plzeň zase spravila náladu.

Lví podíl na úspěšném tažení sezónou mají mladé pušky – Jaroslav Konopík a Jakub Nechoďdomů, kteří se společně postarali o třetinu vstřelených branek mužstva. V týmu se ale bodově uplatňují i zkušenosti Roberta Kubici, Ondřeje Barocha nebo Zdeňka Opálky. A z brankoviště vše jistí Jiří Blahník. Celkově to vypadá na dobře poskládaný mix, který by neměl mít problém s postupem a snad ani s následným udržením divizní příslušnosti.