Dopravní komplikace na tahu mezi Plzní a Domažlicemi: U Chotěšova se bude modernizovat
Dopravní omezení, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay
Dopravní omezení, ilustrační foto, zdroj foto: Pixabay

Dopravní komplikace na tahu mezi Plzní a Domažlicemi: U Chotěšova se bude modernizovat

30 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Nervy jako špagáty by v následujících týdnech měli mít řidiči mířící z Domažlic do Plzně či obráceně. V pondělí 31. července totiž na hlavním tahu u Chotěšova začnou stavební práce, které jim nadělají nejednu vrásku na čele.

Bohužel nepůjde o tradiční čistě prázdninovou opravu. Práce na příjezdu do Chotěšova směrem od Plzně se protáhnou až do září, kdy silniční provoz jako obvykle zhoustne.

Celou akci komentuje i Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic, které je správcem komunikace a investorem stavby: „V pondělí 31. 7. bude zahájena oprava silnice I/26 v rámci akce I/26 Železniční přejezd – Chotěšov. Po dobu zhruba dvou měsíců pak budou na téměř 800 metrů dlouhém úseku probíhat stavební úpravy v prostoru od železničního přejezdu vlečky na letiště v Líních k obci Chotěšov.“

Vyměněno bude podloží vozovky i její vrchní vrstvy. Upraveny budou hospodářské sjezdy, příkopy i krajnice. Řidiči tak po opravě pocítí významné zlepšení. Dobrou zprávou na závěr je i fakt, že se práce objedou bez úplné uzavírky. Provoz bude veden vždy jedním pruhem kyvadlově. Bude však třeba se připravit na kolony.

zdroj: Ředitelství silnic a dálnic