V Domažlicích se bude usilovat o zápis do Knihy rekordů
Náměstí Míru v Domažlicích, foto: Ondřej Koníček, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1990996
Náměstí Míru v Domažlicích, foto: Ondřej Koníček, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1990996

V Domažlicích se bude usilovat o zápis do Knihy rekordů

30 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Jedinečná událost se bude konat v sobotu 5. srpna na náměstí Míru. V rámci Česko-německého pikniku proběhne i pokus o rekord.

Celý piknik odstartuje ještě před polednem. V 10:30 se v kostele Narození Panny Marie uskuteční dvojjazyčná bohoslužba s požehnáním piknikových košů. Ty pak budou přeneseny na náměstí Míru, kde se bude konat hlavní program. Ten zahájí starosta Domažlic Stanislav Antoš, který v Domažlicích přivítá i ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka.

Pokud o rekord je na programu v půl jedné. Cílem je spolu se všemi příchozími vytvořit nejdelší česko-německý piknikový stůl. I vy se tak můžete stát účastníkem rekordního pokusu. Pokud máte kulinářského ducha, můžete navíc i  přispět do piknikových košů.

Program pikniku tím ale rozhodně nekončí. Po třinácté hodině bude na programu série zajímavých rozhovorů na téma „Češi a Němci – jak vypadá naše společná budoucnost“.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do uměleckého světa, jsou od 14 hodin připraveny dvě komentované prohlídky výstav. V Kulturním centru Pivovar provede Kristýna Pinkrová výstavou „Pozor, hranice!“, která mapuje od pravěku až po současnost česko-německou hranici. Dr. Wolfgang Schwarz ze spolku Adalberta Stiftera pak představí výstavu „Vybledlé, ale ne ztracené“, která vás zavede skrze fotografie po stopách šumavské historie.

V Kulturním centru se bude pokračovat od 15 hodin s divadelním stínovým představením Pták Ohnivák. Připravte se na úchvatné představení plné fantazie, která vás vtáhne do světa divadelní magie. Klasickou hudbu posluchačům přinese česko-německé uskupení Rohrské léto, a to v refektáři kláštera od 16 hodin. „Abychom naší události dodali ten správný rytmus, pozvali jsme uskupení Rohrské léto a Konrádyho dudáckou muziku, kteří nás provedou společným chodským tancem se zpěvem českých a německých písní od 17:00 na náměstí. Celou akcí vás budou provázet zkušení moderátoři Roman Horák a Philipp Schenker, kteří se postarají o to, aby byl celý den v duchu přátelské atmosféry, a hlavně – bez hranic, “ komentuje Amálie Poláčková ze sdružení Sdružení Ackermann-Gemeinde, které akci organizuje.

zdroje: Amálie Poláčková, město Domažlice