Drobnosti, které potěší, se objevují na Domažlicku
Koupaliště Babylon, zdroj: město Domažlice
Koupaliště Babylon, zdroj: město Domažlice

Drobnosti, které potěší, se objevují na Domažlicku

16 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Svět se skládá z maličkostí. Některé naštvou a jiné potěší. O to, aby těch potěšujících bylo (zejména v létě) více se starají v Domažlicích a jejich okolí. V předchozích dnech tu totiž přišli s dvěma novinkami, které obyvatele i návštěvníky určitě potěší.
Nejen v horkých dnech mnozí kolemjdoucí ocení novinku v ulici Msgre B. Staška. Pracovníci Domažlických technických služeb tam nainstalovali pítko s pitnou vodou, které poskytne osvěžení nejen v horkých letních dnech. „Jeho obsluha je jednoduchá, čidlo reaguje na přiblížení ruky. Automaticky také zavře přívod vody. Nehrozí tak, že by někdo zapomněl zavřít mechanický kohout a nebude tak docházet k plýtvání vodou,“ vysvětlil ředitel DTS Jaroslav Zavadil.

Dvě kašny v centru města na rozdíl od nového pítka nedisponují pitnou vodou. ,,V kašně na náměstí cirkuluje voda v uzavřeném okruhu, je ošetřena podobně jako voda v zahradních bazénech,“ vysvětlil starosta Stanislav Antoš. Voda v kašně v parčíku před Muzeem Jindřicha Jindřicha není chemicky ošetřena vůbec.

Druhá drobná novinka potěší návštěvníky babylonského rybníka. Na pláži u obsluhy občerstvení je na vyžádání připraven kompresor pro nafukování lehátek či dalšího příslušenství. Poskytne tak službu těm, kteří pro relax u rybníka využívají nafukovací lehátka nebo třeba potřebují dofouknout ucházející kolo u svého bicyklu. „Jeho použití je zdarma,“ zmínil jednatel Sportovních zařízení města Domažlice Dalibor Kubů.

„K instalaci došlo na základě podnětu od návštěvníků babylonského rybníka. Děkujeme Správě sportovních zařízení města Domažlice za rychlou instalaci, ke které došlo během několika dnů,“ uvedl starosta Stanislav Antoš.

zdroj: Josef Babor, město Domažlice