Z Plzně na Broadway? Talentovaná zpěvačka hledá podporu
Zpěvačka Kristýna Málková, zdroj foto: Hithit
Zpěvačka Kristýna Málková, zdroj foto: Hithit

Z Plzně na Broadway? Talentovaná zpěvačka hledá podporu

16 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Kristýna Málková je talentovanou zpěvačkou a zároveň studentkou plzeňské konzervatoře. Jde také o jednu z výherkyň čtyřdenního stipendijního kurzu se sólisty newyorských muzikálových produkcí na Broadwayi. Jde o pobyt naplněný workshopy a přednáškami o oboru muzikál. Aby se ale mohla stipendijního kurzu zúčastnit, hledá finanční podporu na Hithitu.

„Vše to začalo v první třídě, když mě rodiče, na prosby učitelů, přihlásili na sólový zpěv do ZUŠ J. S. Bacha v Dobřanech (mém rodném městě). Odtud jsem se dostala k divadlu, kde jsem si zamilovala muzikál. Proto jsem se rozhodla, že bych ho chtěla studovat a podala jsem přihlášku na Konzervatoř Plzeň. A světe div se, vzali mě! S mojí úžasnou profesorkou se stále rozvíjím a snažím se získat co nejvíce nových zkušeností. Jednoho dne jsem na internetu narazila na celosvětovou soutěž pořádanou divadlem Broadway v New Yorku. Podmínkou bylo poslat krátkou nahrávku mého zpěvu a doufat v to nejlepší. S profesorkou jsme si řekly, že nemám co ztratit, i když šance byla velmi malá, vzhledem k obrovské konkurenci. Ale nakonec jsem byla, i s dalšími 22 uchazeči vybrána. Nemohla jsem tomu uvěřit, protože příležitost, jako je tato se nenaskytne jen tak. Dostat se na Broadway, i když jen na pár dní, je splněný sen. Vždycky jsem si říkala, jaké štěstí musí takoví lidé mít, a teď jsem jedna z nich,“ komentuje svou cestu k úspěchu sama zpěvačka.

Sama o sobě říká, že jejím cílem je být nejlepší verzí sebe sama. I k tomu ji má zkušenost za velkou louží pomoci. A jakou zkušenost se vlastně jedná? „Soutěž programu ,,Broadwayevolved“  probíhala na sociálních sítích Instagram a TikTok. Vybralo se, i se mnou, 23 výherců. Soutěže se zúčastním jako jediná z České republiky a jen jedna z mála účastníků pocházející z Evropy. Svou účast vnímám jako příležitost reprezentovat celou Českou republiku a všechny nadané umělce v ní,“ vysvětluje Kristýna Málková.

A proč shání finance formou sbírky na portále Hithit? „Každému nám bylo uděleno stipendium. Bohužel někomu více, někomu méně. Já jsem získala stipendium v hodnotě $1 500, ale cena plného kurzovného se pohybuje ve výši $3 000. Stipendium tedy pokrylo pouze část kurzovného. V jeho ceně je lístek na muzikál And Juliet, snídaně a obědy po dobu čtyř dnů. Ostatní výdaje, jako jsou letenka a ubytování, si hradím z vlastních zdrojů,“ popisuje důvody Kristýna Málková.

K účasti na čtyřdenním kurzu v New Yorku v Open Jar Studios – Broadway na Manhattanu a splnění jejího snu jí můžete i vy. Přispět jakoukoli částkou můžete prostřednictvím projektu na Hithitu (odkaz).

zdroj: Hithit