Florbalisté Klatov zbrojí na divizi. Přivedli šest posil
Florbalisté SC Klatovy, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy
Florbalisté SC Klatovy, zdroj foto: SPORT CLUB Klatovy

Florbalisté Klatov zbrojí na divizi. Přivedli šest posil

19 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Ani ne za měsíc se rozběhne divizní florbalový kolotoč. Vůbec poprvé se dění ve 4. nejvyšší soutěži zúčastní také družstvo SPORT CLUB Klatovy. K loňskému postupu klatovským stačilo 2. místo v regionální lize. Klatovští nic nenechávají náhodě a pro celostátní soutěž přivedli hned šestici posil.

Adam Denisov

Podpořit Klatovy v divizním tažení jde vysoký obránce z FBC Plzeň. Má za sebou úspěšné působení v juniorské lize, kde získal v základní části ve 20 zápasech 19 bodů.

Matyáš Moller

Matyáš Moller začal s florbalem v Klatovech, herně ovšem vyrostl v Plzeňském klubu FBŠ Slavia Plzeň. Matyáš v loňské sezóně patřil mezi základní hráče divizního týmu FBŠ Greyhounds Slavia Plzeň B. V divizi získal ve 12 zápasech 16 bodů. Zároveň má za sebou několik startů v Národní lize a určitě bude patřit mezi největší lídry nově budovaného týmu.

Pavel Honzík

Pavel Honzík patří k samotným začátkům florbalu v Klatovech. Po dvou úvodních sezónách přestoupil roku 2014 do klubu FBŠ Slavia Plzeň. Zde v 1. lize dorostenců získal ve 22 zápasech 33 bodů. Ve městě piva postupoval mládežnickými kategoriemi až do mužské. V sezóně 2018/19 dokonce patřil k hlavním tahounům tehdejšího A týmu mužů na Slavii. Tehdy v 17 zápasech získal 30 kanadských bodů. Následně se na několik let z florbalového prostředí vypařil. Nyní je ovšem zpátky a doma.

Lukáš Netrh

Pravé křídlo do Klatov přichází klubu FBŠ SLAVIA Plzeň. Lukáš Netrh má zkušenosti z celostátní soutěže juniorů. Patří k silovým hráčům a jeho úkolem je zvýšit důraz klatovského týmu.

David Jánský

Další odchovanec FBŠ SLAVIA Plzeň. I David Jánský má za sebou starty v celostátní soutěži juniorů. Následně přestoupil do mužského týmu TJ Sokol Lázně Kynžvart, kde jednu sezónu nastupoval v lize proti klatovským. V Kynžvartu patřil k nejnadanějším hráčům a určitě se jedná o další velice zajímavou posilu.

Martin Benda

Devatenáctiletý urostlý obránce přichází do Klatov na hostování a později na střídavý start z FBŠ Slavia Plzeň. I Martin Benda hýří zkušenostmi z první ligy juniorů a v klatovským týmu bude tvrdit muziku v zadních řadách.