Gymnázium a SOŠ Rokycany je nejúspěšnější školou Plzeňského kraje
Gymnázium Rokycany, zdroj: G a SOŠ Rokycany
Gymnázium Rokycany, zdroj: G a SOŠ Rokycany

Gymnázium a SOŠ Rokycany je nejúspěšnější školou Plzeňského kraje

14 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Odbor školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje vždy na začátku školního roku vyhlašuje výsledky soutěže O nejlepší školu Plzeňského kraje.  Kategorie gymnázií má staronového vítěze a prestižní ocenění znovu putuje do třetího největšího města v kraji. V kategorii gymnázií totiž již počtvrté za posledních šest let zvítězilo Gymnázium a SOŠ Rokycany.

Kritériem hodnocení jsou úspěchy žáků v nejrůznějších soutěžích. Body se přidělují například za umístění v oborových olympiádách, Středoškolské odborné činnosti, uměleckých přehlídkách i sportovních kláních. V zájmu co největší objektivity jsou školy a školská zařízení rozděleny do jednotlivých kategorií – odděleně soutěží gymnázia, střední školy, střední odborná učiliště, základní školy, základní umělecké školy a dětské domovy. Získané body se následně přepočítávají podle počtu žáků.

V hodnocení školního roku 2022/2023 se znovu nejlépe dařilo Gymnáziu a SOŠ Rokycany. Jeho žáci a pedagogové tak obhájili prvenství z let 2017/2018 a 2018/2019 a 2021/2022.

zdroj: Mgr. Monika Drechslerová, Gymnázium a SOŠ Rokycany