Jak se mění kámen v umělecké dílo, můžete vidět v Křimicích
Kamenosochařské sympozium, zdroj: SUPŠ a ZUŠ Zámeček
Kamenosochařské sympozium, zdroj: SUPŠ a ZUŠ Zámeček

Jak se mění kámen v umělecké dílo, můžete vidět v Křimicích

14 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Kameny přicházejí, tak zní název sochařského sympozia, které SUPŠ a ZUŠ Zámeček pořádá od 16. do 26. června v Křimicích.

Na celých 11 dní rozloží mladí kamenosochaři a restaurátoři kamene svá pracoviště přímo před pobočkou své školy na Zámeckém náměstí v Plzni-Křimicích. Denně, i o víkendech, můžete sledovat, jak se kámen mění  v sochařská umělecká díla. Leccos prozradí už názvy Vlna, Bobr, Blízkost, Zajíc, Kostičky a Pramen. Na místě či v internetové anketě pak můžete hlasovat pro nejzdařilejší dílo.

K sympoziu patří i doprovodný program. Konat se budou komentované prohlídky stanovišť jednotlivých vznikajících soch, vyzkoušet si budete moci kamenosochařský trenažér, vhodný i pro děti a dospělé a těšit se můžete i na představení sochařského nářadí.

„Ve dnech 23. – 26. 6. nabídneme návštěvníkům možnost prohlédnout si Výstavu klauzurních prací našich studentů různých ročníků a oborů v budově Ateliérů Křimice (Zámecké nám. 9),“ zní přímo z umělecké průmyslovky Zámeček.

Vrcholem sympozia bude slavnostní zakončení a vyhodnocení – v pondělí 26. 6.  Zároveň zde bude vyhlášen výsledek hlasování veřejnosti.

zdroj: SUPŠ a ZUŠ Zámeček