Kam s dětmi na výlet? Prázdninová štafeta poradí i nadělí i výhru
Rodinný výlet - takto se soutěží v Prázdninové štafetě, zdroj foto: Pixabay
Rodinný výlet - takto se soutěží v Prázdninové štafetě, zdroj foto: Pixabay

Kam s dětmi na výlet? Prázdninová štafeta poradí i nadělí i výhru

13 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Autem, pěšky nebo na kole. Prázdninovou štafetu si vy i vaše děti užijete jakýmkoli způsobem. Výletnická soutěž určená dětem, a tedy vlastně celým rodinám se letos uskuteční již podvacáté. Za předchozí roky se počet účastníků, jejich rodičů, prarodičů a všech, kdo se do Prázdninové štafety zapojili, přiblížil číslu 50 tisíc. Pro ty, kdo pomohou toto číslo přehoupnout před magickou hranici, mají pořadatelé opět nabídku zajímavých výletů, cen i několik novinek.

Soutěž už tradičně nabízí více než padesát turistických cílů. Nově je mezi nimi víc nových nebo a turisty málo navštěvovaných naučných stezek, rozhleden a zajímavých přírodních útvarů. Spousta rodin musí v této době musí šetřit. I proto zařadili pořadatelé i letos do soutěže přes polovinu míst bez vstupného. Dokonce zase víc než v loňském létě.

A nejde jen o rodiny. Soutěžit nově mohou i školy. Právě kvůli tomu, aby se do soutěžního objevování nádherných míst v Plzeňském kraji mohly zařadit třídy v rámci školních výletů a exkurzí, posunuli pořadatelé začátek Prázdninové štafety už na začátek června. Vždyť výletnická sezóna už začala, tak proč čekat na prázdniny?

Jak se do soutěže zapojit? Přihlásit se každý může kdykoliv od 1. června do konce srpna na webových stránkách Prázdninové štafety http://stafeta.plzensky-kraj.cz, kde lze také najít všechny potřebné informace. Při návštěvě každého cíle se soutěžící vyfotí na nádvoří či uvnitř navštíveného objektu (případně u cedule na turistické trase) a snímek pošle prostřednictvím webových stránek kdykoliv během trvání soutěže. Všichni soutěžící, kteří splní daný limit patnácti navštívených cílů, budou zařazeni do slosování. Patnáct šťastlivců se může těšit na odměnu. Ale při dosažení patnácti cílů se končit nemusí. Na toho, kdo navštíví nejvíc míst, čeká zvláštní cena. Tu letošní ještě neprozradíme, loni se její držitel stal kmotrem vzácného zvířátka v plzeňské zoo.

Pořadateli soutěže jsou spolek Dobroslav, IRIS a Zoo Plzeň. Partnery jsou mimo jiné Správa informačních technologií města Plzně, Plzeňský kraj, město Plzeň, město Nepomuk, město Mirošov, Nadace 700 let města Plzně a EURONOVA. Potřetí v historii Prázdninové štafety je partnerem také Národní památkový ústav.

Záštitu nad letošní Prázdninovou štafetou převzali radní Plzeňského kraje pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libor Picka a radní a města Plzně Eliška Bartáková.

zdroj: Prázdninová štafeta