Znáte plzeňské přírodní poklady? Provede vás jimi nová virtuální stezka
Na Kozí vyhlídce v Zábělé, zdroj: spolek Ametyst
Na Kozí vyhlídce v Zábělé, zdroj: spolek Ametyst

Znáte plzeňské přírodní poklady? Provede vás jimi nová virtuální stezka

12 června, 2023 0 Od Pavel Žižka

Spolek Ametyst právě spustil virtuální stezku po zajímavých přírodních lokalitách na území města Plzně. Návštěvníci se díky ní seznámí s historií a přírodním bohatstvím Ostré hůrky, Hradiště, Lobezského parku, Zábělé nebo Mikulky.

Spolek Ametyst nově nabízí veřejnosti možnost virtuální stezky po přírodně zajímavých lokalitách města Plzně. Web plzenskepoklady.cz nabízí přehled historie a přírodních krás Hradiště, Ostré hůrky, Mikulky, Lobezského parku a Zábělé. Informace jsou doplněné fotogalerií a e-learningem. U jednotlivých lokalit jsou také informace o umístěných keškách. „Naším cílem bylo pohodlně představit lidem místa v Plzni, která jsou svým způsobem unikátní. Doufáme, že virtuální stezka podnítí v lidech chuť vyrazit ven a navštívit zajímavé lokality, které mají třeba jen kousek od svého bydliště,” říká lektorka Lenka Prunerová.

Projekt Putování za plzeňskými poklady podpořil Nadační fond Zelený poklad. „Spuštěním virtuální stezky a distribucí letáčku, který propaguje její vznik, uzavíráme rok a půl naší práce. Projekt jsme rozšířili o lokalitu Zábělá. Dále proběhlo 10 terénních výuk pro plzeňské základní školy. Společně do terénu s námi vyrazily například 28. základní škola, 11. základní škola nebo Benešova základní škola. Nejoblíbenější lokalitou je Lobezský park.” prozradila Lenka Prunerová.

Její kolegyně Jana Pohlová dodává: „S představováním plzeňských pokladů nekončíme. V navazujícím projektu Plzeňské poklady pro nejmenší, který opět podpořil Nadační fond Zelený poklad, nyní probíhají pilotní výuky pro děti z plzeňských mateřských škol. Spolek Ametyst dále plánuje vycházky pro veřejnost a seminář pro pedagogy zaměřený na pobyt venku a terénní výuku pro mateřské školy.”

Lenka Prunerová dodává: „Kromě již zmiňovaných výuk pro mateřinky připravujeme ještě výtvarnou soutěž pro školní kolektivy i jednotlivce, kterou naše putování po plzeňských pokladech v příštím školním roce uzavřeme.”

Více podrobností o akcích pořádaných Spolkem Ametyst najdete na facebookové stránce www.facebook.com/spolekametyst a na stránkách organizace www.ametyst21.cz.

zdroj: Ing. Jana Pohlová, spolek Ametyst