Kladno dorazí do Plzně s Jágrem. Ten řeší bojkot fanoušků kvůli brankáři z KHL
Bojkot fanoušků. Foto: https://pixabay.com/

Kladno dorazí do Plzně s Jágrem. Ten řeší bojkot fanoušků kvůli brankáři z KHL

5 ledna, 2024 0 Od Dominik Rejthar

Páteční podvečer nabídne v Tipsport extralize souboj mezi hokejisty Plzně a Kladna. Pro obě mužstva je to důležitý zápas. Plzeňští Indiáni by se rádi dostali dále od spodku tabulky, kladenští Rytíři by se naopak chtěli posunout blíže vyřazovacím bojům a zároveň odrazit nápor poslední Mladé Boleslavi. Před samotným zápasem se však řeší úplně jiná věc.

Kladno angažovalo ve středu slovenského gólmana Júliuse Hudáčka, který má v brance nahradit zraněnou jedničku Adama Brízgalu. Na první pohled na této změně nevypadá nic třaskavého, opak je ale pravdou. Brankář Hudáček působil naposledy jako jeden z mála evropských hokejistů v ruské KHL, kterou po ruské invazi na Ukrajinu opustilo většina zahraničních hráčů. Hudáček v loňské hájil barvy Astany, v letošním ročníku byl dosud bez angažmá.

„Nehodláme podporovat člověka, který si po invazi jezdí po ledě s ruskou vlajkou a veřejně deklaruje svoji touhu vydělávat si v soutěži, která je propagandistickou výkladnicí války,“  napsali v prohlášení vlajkonoši z uskupení Haldaři.

„Od nedělního domácího utkání s Hradcem nebude na stadionu viset naše vlajka a naše místa v kotli zůstanou prázdná,“ pokračovali skalní fanoušci Kladna.

Pětatřicetiletý slovenský brankář se zároveň netajil  tím, že by se rád vrátil do KHL. Tedy do soutěže úzce spjaté s ruským režimem, který vede válečný konflikt na Ukrajině.

„S našimi kroky a postojem dalších lidí byl seznámen osobně Jarda Jágr a Jirka Burger,“ dodali Haldaři.

Kladenští fanoušci nejsou zároveň jediní, kdo se ostře vyhradili proti Hudáčkovi.

Už takto bojuje Kladno o každého fanouška. V nedělním zápase s hradeckým Mountfieldem tak může být v kladenské aréně pořádně ponurá atmosféra.

Zdroj: Hokej.cz