Komplikace na D5. Do léta se bude opravovat vozovka i mosty
Dálnice D5 u Rozvadova, foto: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29284441
Dálnice D5 u Rozvadova, foto: ŠJů, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29284441

Komplikace na D5. Do léta se bude opravovat vozovka i mosty

31 března, 2024 0 Od Pavel Žižka

Ne každý dárek člověk ocení. Ten (po)velikonoční, který pro řidiče nachystalo Ředitelství silnic a dálnic na dálnici D5, je spíše k vzteku. Dva a půl měsíce budou u Svaté Kateřiny kmitat stroje i dělníci. Auta to naopak zpomalí.

Hned po velikonočních svátcích  se řidiči musí připravit na zdržení. Na dálnici D5 v úseku kilometrů 136,150 – 144,200 u odpočívky Svatá Kateřina budou stroje i dělníci měnit  konstrukční vrstvy vozovky a dojde i na opravy všech mostů v tomto úseku páteřní trasy. Práce tu bude provádět sdružení firem pod vedením EUROVIA CZ a jejich objednatelem je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Všechny práce budou prováděny za provozu, a vyžádají si tak dopravní omezení. Veškerá doprava v rekonstruovaném úseku od odpočívky Svatá Kateřina až po MUK Mlýnec bude převedena do levého jízdního pruhu a logicky můžete očekávat i sníženou rychlost, která prodlouží váš dojezdový čas. Doprava v tomto úseku naštěstí není tak hustá jako v okolí velkých měst, a tak tu kolony zřejmě nebudou příliš časté.

Pracovat se bude i na celkem devíti mostech. V jednom případě jde o dálniční most, zbývajících osm jsou propustky. Měnit se budou římsy a zábradlí. Opravovat se bude vozovka i opěry. Provedena bude i kompletní výměna svodidel a výměna odvodňovacích monolitických žlabů.

„Pět kilometrů nové cementobetonové vozovky bude realizováno s úpravou tzv. vymetaným (vymývaným) povrchem betonu a tři kilometry novou technologií Grinding (broušení). Vyfrézovaný beton ze stávající vozovky bude recyklován a zpětně použit do nové,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CZ, člena Skupiny VINCI Construction CS.

Dělníci s technikou na uvedený úsek vyrazí hned na začátku dubna. Práce mají trvat celkem 74 dnů. Plně průjezdná tedy tato část dálnice bude až v průběhu měsíce června. Jezděte opatrně!

zdroje:

  • Eurovia
  • Ředitelství silnic a dálnic