Konec léta v Rokycanech: Zavírá koupaliště, otevírá se bazén
Rokycanské koupaliště, zdroj: město Rokycany
Rokycanské koupaliště, zdroj: město Rokycany

Konec léta v Rokycanech: Zavírá koupaliště, otevírá se bazén

31 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka
Léto se neúprosně blíží ke konci. Poznat je to i na režimu bazénu a koupaliště v Rokycanech. Městské koupaliště Rokycany totiž letošní sezonu ukončí v neděli 3. září. Začínalo se tu 1. června.

De facto tu ale již sezónu ukončilo počasí. Kvůli dešti a hlavně chladu je koupaliště uzavřeno již od neděle 27. srpna.
Za červen a červenec sem našlo cestu 28 708 lidí. Ze začátku měsíce srpna také počasí nepřálo otevření koupaliště, proto bylo šest dní na začátku měsíce koupaliště uzavřeno, za dvě třetiny srpna je zatím návštěvnost 13 519. Loňských čísel se tu tak nedočkají. Tehdy na koupaliště přišlo 50 210 návštěvníků, což bylo páté nejvyšší číslo vůbec.
„Naše přírodní koupaliště o rozloze 12 tisíc metrů čtverečních je druhé největší v České republice,“ připomněl Jaroslav Moravec, vedoucí Sportovních zařízení města Rokycany.
Opačná situace je pak kolem plaveckého bazénu. Ten byl tradičně během letních prázdnin uzavřen. V rámci odstávky se provedla údržba. Technická odstávka byla také v městské sauně, a to od 1. července do 2. srpna. V srpnu je otevřena každý čtvrtek od 17 do 21 hodin (sauna je společná). Plavecký bazén se veřejnosti otevře od pondělí 4. září. Otevřeno bude denně od 9 do 21 hodin. Vstupné se nemění. Do normálního provozu se vrací také sauna.
SAUNA STANDARDNÍ  PROVOZ
(leden – květen, září – prosinec)
úterý – pátek         15:00 – 21:00 hod
sobota – neděle     17:00 – 21:00 hod
ženy – středa
muži – úterý, pátek
společná – čtvrtek, sobota, neděle
zdroj: Mgr. Adriana Jarošová, město Rokycany