Který stát je větší? Kvíz pro zeměpisné znalce
Glóbus, zdroj foto: Pixabay
Glóbus, zdroj foto: Pixabay

Který stát je větší? Kvíz pro zeměpisné znalce

5 července, 2024 0 Od Pavel Žižka

Bavil vás ve škole zeměpis? Ať už ano, nebo ne, tohle vás bavit bude, i když vám to ve škole možná zatajili. Ani dnes nebude u nás Za Plzní chybět kvíz. Tentokrát tu přitom máme něco pro zeměpisné nadšence, fanatiky i pro všechny, kdo si myslí, že mají politickou mapu světa v malíku.

Rozlohy států – možná úplně nejzbytečnější věc, kterou někteří učitelé zeměpisu trápí svoje žáky, a to zřejmě jen proto, aby dostáli pověsti zeměpisu jako jednoho z nejneoblíbenějších předmětů vůbec. Pokud i vy jste si peklem tisíců a milionů kilometrů čtverečních prošli, dnes to můžete zužitkovat. K ničemu jinému vám to totiž v životě asi opravdu nebude. Dnes ale za to dostanete body k dobru.

Abychom ale zase nebyli až tak ostří, faktem je, že tušit, v jakých řádech se rozlohy alespoň některých států světa pohybují, určitě není na škodu. Jen když víte, že rozloha ČR zespoda atakuje 80 000 km2, doceníte velikost Ruska, jako největšího státu světa, na úrovni více než 17 milionů kilometrů čtverečních. Každý pak ví, že druhá Kanada má jen něco pod 10 milionů. Nebo neví? A kdo je třetí? To už prozrazovat nebudeme, ať to v kvízu nemáte až příliš snadné.

zdroj: Wikipedia