Kudyznudy vybralo 100 nejfotogeničtějších míst v Česku. Několik i v našem kraji
Černé jezero, zdroj foto: Pixabay
Černé jezero, zdroj foto: Pixabay

Kudyznudy vybralo 100 nejfotogeničtějších míst v Česku. Několik i v našem kraji

13 srpna, 2023 0 Od Pavel Žižka

Fotky, fotky, fotky. V době sociálních sítí a chytrých telefonů, které máme vždycky po ruce a které jsou schopné vyprodukovat velmi kvalitní obrázky, fotíme stále. Sebe, rodinu, krajinu, okolí. Výlet bez dobré fotky na Facebook nebo na Instagram jako by nebyl. Redaktoři Kudyznudy proto vybrali sto nejfotogeničtějších míst v Česku. Tři místa z tohoto výběru najdete i v Plzeňském kraji.

Dveře na vrcholu Pancíře

Šumavský fotopoint číslo jedna hledejte na vrcholku hory Pancíř. Když jej otevřete tak se vám naskytne krásný výhled na celou Šumavu. Dveře vyrobil a umístil sem spolek We Love Šumava z.s. Pramen Úhlavy ani horská chata s rozhlednou sem nepřitahují tolik fotografujících turistů jako dveře, které sice nikam nevedou, ale symbolicky vám otevřou celou Šumavu.

Černé jezero

Perla uprostřed Šumavy. Lesknoucí se slza v záplavě zeleně. Pozůstatek dob ledových. To vše je Černé jezero, naše největší přírodní jezero vůbec. A také jedno z nejnavštěvovanějších a nejfotografovanějších míst v celém Česku. A že je co fotit, o tom se přesvědčil každý, kdo sem někdy dorazil. Nezáleží na počasí, nezáleží na ročním období. Odsud si parádní fotku odnesete vždycky.

Vodopád Bílá strž

Impozantnost Šumavy podtrhuje třetí místo z výčtu. Posledním z nejfotogeničtějších míst v Plzeňském kraji podle redaktorů Kudyznudy totiž je vodopád Bílá strž. Nejvyšší šumavský vodopád dosahuje celkové výšky 13 metrů a tvoří jej několik stupňů a kaskád. Ten nejvyšší měří 7 metrů. Na stráních nad řečištěm se navíc dochovaly zbytky původního horského lesa, který má pralesovitý ráz. Prostě divočina, která je chráněná jako národní přírodní rezervace. Naštěstí pro fotografy je přímo nad vodopádem vybudována vyhlídková terasa.

A ještě jedno štěstí jako bonus. Všechna tři místa jsou vzdálena od sebe jen několik kilometrů. Zdatnější turisté tak jistě zvládnou všechna tři nejfotogeničtější místa Plzeňského kraje v rámci jedné túry. Nebo se vám výběr redaktorů Kudyznudy nezdá a máte tip na fotogeničtější místo? Podělte se o něj v komentáři.

zdroj: Kudyznudy