Kvíz: Co víte o Německu?
Bundestag s německou vlajkou, zdroj foto: Pixabay
Bundestag s německou vlajkou, zdroj foto: Pixabay

Kvíz: Co víte o Německu?

29 června, 2024 0 Od Pavel Žižka

Náš největší soused, nejlidnatější stát střední Evropy, jeden z nejvyspělejších států světa. To vše jsou charakteristiky Německa. Co o tomto státu víte dál?

Že vás o prvním dnu prázdnin nemáme trápit zeměpisem? Ale nebojte, z tohoto kvízu si známku neodnesete, tak se pojďte pobavit. Uvidíte, že tento kvíz, který by klidně mohl být školním testem ze zeměpisu pro sedmáky, hravě zvládnete.

Vždyť Německo je náš nejbližší soused a nejvýznamnější obchodní partner. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím naděláme. I proto jsou znalosti o této evropské velmoci i v běžném životě důležité. Tolik k tradiční otázce puberťáků: „K čemu nám to bude?“

A po tradiční otázce musí přijít i tradiční trapná odpověď: „Třeba až budete někde na internetu vyplňovat nějaký kvíz.“ Tak přesně ta chvíle nastala. Kvíz s testovými otázkami pro žáky základní školy, které se týkají právě Spolkové republiky Německo, je před vámi. Ukažte, co si pamatujete ze školy, nebo na co jste si museli přijít sami. A nezapomeňte své znalosti porovnat s ostatními členy vaší rodiny.

zdroj: Wikipedia