Kvíz: I hlavní města Evropy mohou být těžká. Znáte i tahle?
Poznáte toto hlavní město, zdroj foto: Pixabay
Poznáte toto hlavní město, zdroj foto: Pixabay

Kvíz: I hlavní města Evropy mohou být těžká. Znáte i tahle?

26 února, 2024 2 Od Pavel Žižka

Máte rádi zeměpisné kvízy? Potom jistě excelujete i ve znalosti států a jejich hlavních měst. Právě znalost metropolí je totiž jednou z libůstek zeměpisných kvízů a jejich nadšených řešitelů. Evropa přitom v tomto ohledu platí za nejjednodušší kontinent. Vždyť státy v našem okolí a jejich hlavní města jsou přece jasné jako facka, ne? Tak si zkuste náš kvíz a uvidíte, že tak snadné to být nemusí. A nezapomeňte své znalosti porovnat s ostatními členy vaší rodiny.

Evropa možná začíná portugalským mysem Roca na západě, ale rozhodně nekončí na ukrajinských hranicích, jak si spousta lidí myslí. Balkán se nám tak trochu daří vytěsnit, a přitom právě tady leží ta možná nejzajímavější a nejexotičtější část Evropy. Kosovo, Makedonie, Albánie, Bosna a Hercegovina… Znáte jejich hlavní města?

A nemusíme přitom vůbec tak daleko. I Evropská unie má členy, jejichž hlavní město byste možná nezvládli uhodnout. Co takové Pobaltí? Ale nebojte. V našem kvízu budete mít vždy možnost volby ze tří možností. To určitě zvládnete!

zdroj: Wikipedia