Legiovlak v listopadu zavítá i do Plzeňského kraje

Legiovlak v listopadu zavítá i do Plzeňského kraje

15 října, 2022 0 Od Pavel Žižka
0
(0)

I letos lze na některých českých nádražích narazit na projekt Československé obce legionářské nazvaný Legiovlak. Věrná kopie legionářského vlaku z let 1918-1920 ukrývá expozice, které veřejnosti pomáhají zvýšit povědomí o československých legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu.

Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta potrvá minimálně do roku 2026. Vstup do expozic je zdarma, a to díky podpoře Ministerstva obrany ČR, Ministerstva dopravy ČR, Českých drah a. s., SŽ, pojišťovny Generali a dalších partnerů.

V současné době již jezdí po naší vlasti Legiovlak čítající 14 vagonů. Ty věrně přibližují legionářské vlaky a životní podmínky legionářů. Vlak se skládá z vozu polní pošty, těplušky, plukovní prodejny, ubytovacího, filmového, krejčovského, zdravotního, štábního, velitelského, obrněného a dvou vozů plošinových.

V Plzeňském kraji se tato souprava objeví 8. listopadu na nádraží v Přešticích. O dva dny později bude k vidění v Nýrsku, 22. listopadu v Horšovském Týně a 29. listopadu v Nýřanech. Na každé stanici Legiovlak zůstane pět dnů. Jeho letošní cesta skončí blízko místa, kde ji začal. Více než půlroční putování po republice totiž letos začalo 5. dubna v Plané.

zdroj: Československá obec legionářská

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd.

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Buďte první, kdo tento článek ohodnotí.