Malý Filípek z Volduch měl nastoupit do školky, místo toho jezdí na chemoterapie
Malý Filípek onemocněl leukémií, zdroj foto: Naděje pro Tebe
Malý Filípek onemocněl leukémií, zdroj foto: Naděje pro Tebe

Malý Filípek z Volduch měl nastoupit do školky, místo toho jezdí na chemoterapie

11 listopadu, 2023 0 Od Pavel Žižka

Měl nastoupit do školky, místo toho jezdí po nemocnicích a podstupuje náročnou a hodně nepříjemnou léčbu. Malý Filípek z Volduch onemocněl leukémií, a nejen jeho život se tak otočil o 180 stupňů.

Filípkův příběh se na stránkách projektu Naděje pro Tebe objevil na dušičky. Nadační fond Naděje pro Tebe pomáhá onkologicky nemocným a touto zákeřnou chorobou bohužel onemocněl i Filípek Houba. Filípkův příběh na stránkách projektu popsala přímo jeho maminka:

Všechno to začalo na konci června, kdy jsem nahmatala Filípkovi bulku v tříslech. Bulka byla po sonografickém vyšetření diagnostikována jako zduřelá uzlina, která časem zmizí. Bohužel nezmizela a po měsíci se Filípkovi uzlina zvětšila a po dalším vyšetření se ukázalo, že jich má v tříslech mnohem víc. Přesto byl ale jeho krevní obraz v pořádku a tak nás doktorka předala do péče infekční kliniky. Tam ihned nasadili antibiotika a odebraly vzorky krve. Ze vzorků krve po týdnu vyšel pozitivní výsledek na Bartonelózu a tak na ni začali Filípka léčit. Ihned jsme byli hospitalizováni na infekční klinice, kde Filípek dostával několik antibiotik.

Bohužel ani po měsíci téhle léčby a neustálých antibiotik se Filípkovo stav nelepšil, byl hodně unavený, potil se, prospal i 14 hodin denně. A tak jsem Filípka v polovině září objednala na konzultaci do Motola na onkologii.

V tu samou dobu chvíli Filípkovi spadl krevní obraz, takže mu hned odebrali mu kostní dřeň a ještě ten den jsme si vyslechli diagnózu, že Filípek má akutní lymfoblastickou leukémii.

V září měl Filípek nastoupit do školky, tam se ale nikdy nepodíval a místo toho, aby se učil s dětmi ve školce, učil se jak polykat prášky a jak opatrně zacházet s katetrem a jak snášet chemoterapie.

Filípek má doma ještě brášku dvojče Matěje a starší sestřičku Terezku, na které teď tatínek zůstal sám a o které mu s péčí pomáhají rodina a přátelé.

Aby se Filípek mohl vrátit domů a bylo to pro něho bezpečné bylo potřeba udělat pár úprav bydlení.

Proto jsme rádi za jakoukoliv pomoc a velice si vážíme každého, kdo nám v naší situaci pomáhá, věříme že na to nejsme sami. ❤️

Filípkovi a jeho rodině je možné pomoci zasláním jakékoliv částky na sbírkový účet Nadačního fondu naděje pro Tebe.

Číslo účtu: 2500755097 / 2010

Variabilní symbol: 2021

zdroj: Nadační fond Naděje pro Tebe