MG slaví rok na českém trhu
MG 4, zdroj foto: MG Motor
MG 4, zdroj foto: MG Motor

MG slaví rok na českém trhu

4 července, 2023 0 Od Pavel Žižka

Značka MG se v rámci svého představení na trzích Česka a Slovenska začala prosazovat již na jaře, ale teprve od 1. července 2022 oficiálně zahájila prodeje.

„Za uplynulý rok jsme si prošli řadou skvělých momentů a jsme hrdí na to, co nyní značka MG v obou našich zemích reprezentuje,“ říká Kamil Šilhavý, generální ředitel M Motors.

„Vlastně to je zkušenost k nezaplacení, protože to nebyla jen procházka růžovou zahradou a zažili jsme si také složitější chvíle, ale o to je teď lepší pocit z té cesty, která trvá už 365 dnů. Jsem hrdý na své kolegy, kteří věnovali naší nové značce mnoho času a úsilí,“ dodává Šilhavý.

Společnost SAIC, majitel značky MG Motor, postupuje Evropou s jasným cílem – nabídnout všem evropským zákazníkům jedinečný poměr mezi sportovním designem, prémiovou kvalitou, technologií, 7letou zárukou, a to vše za velmi konkurenceschopné ceny.

Strategie v regionu střední a východní Evropy, do které spadá i Česko a Slovensko, umožnila hned od začátku nabízet dostupné rodinné modely MG ZS a HS vybavené benzinovými motory doplněné o špičkové plug-in hybridní MG EHS, které si díky svým parametrům a kvalitě může klidně poměřovat síly i s prémiovými značkami.

„Nyní ale také začíná doba plně elektrická. Před pár týdny jsme představili dlouho očekávaný elektrický hatchback MG4, který nabízíme za bezkonkurenční cenu a za chvíli je tu na evropském trhu stále unikátní plně elektrický kombík MG5. A ten záhy doplníme o ZS EV…naši zákazníci se mají prostě na co těšit. Cílem je nabízet ucelenou řadu vozů MG pro soukromou i firemní klientelu,“ komentuje Kamil Šilhavý očekávané novinky.

Rozvoj značky MG v Čechách a na Slovensku je výrazně podpořen také rozšiřováním dealerské sítě pro co nejsnazší obsloužení potenciálních zákazníků ve všech regionech. Jeden autosalon tak najdete i v Plzeňském kraji. Prodejní a servisní síť se záhy rozroste na 29 dealerů v ČR a 13 na Slovensku. Zákazníci MG si od začátku prodejů objednali již přes 2 000 vozů.

zdroj: MG Motor