Morčata na útěku, Retro party a zahájení výstavy o Japonsku – takový bude víkend na Stříbrsku a Tachovsku
Kapela Morčata na útěku, zdroj foto: Morčata na útěku Presskit
Kapela Morčata na útěku, zdroj foto: Morčata na útěku Presskit

Morčata na útěku, Retro party a zahájení výstavy o Japonsku – takový bude víkend na Stříbrsku a Tachovsku

21 září, 2023 0 Od Martina Sihelská

Od pátku do neděle to bude na Tachovsku a Stříbrsku žít. Na samém západě kraje se budou konat akce, ze kterých si dozajista vybere každý.

Do Černošína za Japonskem

Nová výstava pod názvem Japonsko bude v pátek 22. září zahájená v černošínském muzeu. V 17 hodin všechny uvítá cestovatel Zdeněk Levý, který podnikl cestu do Japonska několikrát, zejména díky spolupráci s českou chirurgickou sekcí College International Chirurgiens, tedy týmem lékařů, kterým pan Zdeněk Levý pomáhal propagačně a organizačně při pořádání kongresů v ČR.
V rámci pravidelných návštěv v Zemi vycházejícího slunce, měl autor výstavy možnost procestovat i jednotlivé ostrovy – Hokkaido, Honšú, Šikkoku a Kjúšú.  Jak se žije v této zemi, jaká je tam kultura a zvyky? A náboženství? Jak je Japonsko rozsáhlé? Na tyto a další dotazy vám rád autor Zdeněk Levý odpoví a protože bude o Japonsku vyprávět v Černošíně, připomene i rok 1973, kdy navštívil pracovně, ještě tehdy fungující Kozak Černošín.
Morčata na útěku ve Stříbře
Beseda Stříbro zve na pořádnou muziku, odreagovat se po pracovním týdnu můžete v sobotu 23.9. s Morčaty na útěku! Klub se otevře ve 20 hodin, ve 21 hodin zahraje předkapela Agnes rock, poté nastoupí Morčata na útěku. Předprodej vstupenek na smsticket.cz za 370 Kč, nebo pak na místě na 450 Kč.
Retro párty v Lomu
Skvělou zábavu plánují v Lomu u Tachova na soboru 23. září, začátek je naplánován na 20. hodinu a akce se bude konat v tamním kulturním domě. Kdo přijde v retro kostýmu, dostane u vchodu dárek v podobě hopsinkového panáka. Hity  z 80. a 90. let bude pouštět DJ Alesch.
zdroj: sihelska.stribro.cz, Český rozhlas Plzeň