Legendární Jesus Christ Superstar míří na prkna plzeňského divadla
Pavel Klimenda a Pavel Režný v muzikálu Jesus Christ Superstar, foto: David Konečný
Pavel Klimenda a Pavel Režný v muzikálu Jesus Christ Superstar, foto: David Konečný

Legendární Jesus Christ Superstar míří na prkna plzeňského divadla

21 září, 2023 0 Od Pavel Žižka

Do Plzně konečně míří kultovní rockový muzikál vyprávějící o posledních dnech života Ježíše Krista. Slavnou rockovou tvář mu dala autorská dvojice Andrew Lloyd Webber a Tim Rice a v Plzni vzniká v režii Lumíra Olšovského, v hudebním nastudování Dalibora Bárty s legendárním českým přebásněním Michaela Prostějovského.

Už začátkem prosince tak Jesus Christ Superstar uvede muzikálový soubor Divadla J. K. Tyla. Diváci se mohou těšit na známé hity jako Mít rád bližního svého, Superstar nebo V zahradě getsemanské, proslavené už prvním českým nastudováním tohoto titulu v pražské Spirále v roce 1994.

Do titulních rolí byli po schválení licenční agenturou obsazeni Pavel Klimenda a Pavel Režný, Jidáše si zahrají Dušan Kraus a Lukáš Ondruš, Maří Magdalénu pak Charlotte Režná a nová členka souboru Natálie Dvořáková.

„Fenomenální dílo, které nadchlo miliony diváků několika generací po celém světě, se v Plzni představí nejen se zcela novým obsazením herci mladé generace, ale i v novém inscenačním pojetí – celkový styl naznačují ostatně i vizuály, které se před prázdninami fotily v prostorách bývalých Městských lázní,“ uvedl režisér a šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský.

Premiéra je naplánovaná na 2. prosince 2023 na Nové scéně DJKT, vstupenky na první reprízy mohou diváci zakoupit od 13. října 2023 v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, 301 00 Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

zdroj: Martina Drbušková, Divadlo J. K. Tyla