Na hradě Švihov můžete zažít středověk
Vodní hrad Švihov, foto: By Jiří Strašek, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35053074
Vodní hrad Švihov, foto: By Jiří Strašek, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35053074

Na hradě Švihov můžete zažít středověk

26 května, 2023 0 Od Pavel Žižka

V pátek a v sobotu se návštěvou vodního hradu Švihov posunete v čase až do 14. století. Na vlastní oči tu můžete vidět přehlídku středověkého umění, řemesel, a hlavně vojenské bitvy. Přijeďte nahlédnout do zákulisí toho, jak se ve 14. století tančilo, střílelo z luku, vařilo, vyráběly předměty nebo se bavily děti.

V pátek a v sobotu 26. a 27. 5. se koná tradiční „Obléhání hradu Švihov“. Kolem hradu budou rozbita vojenská ležení. Doboví vojáci i řemeslníci se pak budou pohybovat po hradě i v jeho okolí. Hrad se tak ponoří do středověké atmosféry, ve které můžete být s námi.

Obléhání obohatí i široký doprovodný program pro děti i dospělé. Pro návštěvníky budou připraveny ukázky dobových kostýmů, zbraní, a zbrojí, tradičních řemesel. Prohlédnout si můžete dobové trhy, shlédnout vystoupení kejklířů, rytířský turnaj i historické bitvy. Pro děti bude připravena možnost vyzkoušet si lukostřelbu, házení kroužků, malování, šití/drhání či výrobu keramiky. Návštěvníci budou mít také možnost ochutnat jídlo a pití inspirované středověkou kuchyní.

Vstup na nádvoří je pro pátek a sobotu mimořádně zpoplatněn. Vstupenka stojí 50,- Kč, děti do šesti let mají vstup zdarma.

Zdroj: Kudyznudy.cz